Çarşamba Ve Kargalar:)

Gülümsedim:) Dilimin ucunda şeker kırıntısı bir sabaha, açtım kollarımı sarmaşıklarcasına! Haberleri unuttum ve olmayan her şeyi. Karga sesleri vardı sabahın müziğinde. Martılar ve güvercinler. Ah bir deşifre edilebilseler şu doğanın güzel sesleri. Sahi kargalar kimlere güler? “Buna kargalar güler!” denir ya hani. Peki bakalım:) Kargalar gülebiliyorlarsa artık bir karga kadar olabilelim bugün.

Karga üstüne de az şey denmemiş nedense?

Kılavuzu karga olanların akıbetleri anlatılmış taaa eskilerden, gelmiiiş taaaa günümüze:) Anladığım, bu kargalar gerçekten hayat dolular. Hem gülüyorlar hem de bolca hata yapıyorlar. Demek ki gerçekten yaşıyorlar. Ne kadar yaşarsan o kadar çok olur hataların ve doğruların. Sen nereye odaklanıyorsan, ömrünün toplamı da odur!

Her yaptığın doğru. Ben sana söyleyeyim:)

Tarihte ilk kural, tarihi incelerken, zamanın şartlarına göre değerlendirme yapmaktır. Yıl 2020. Sen nasıl anlarsın ki bu teknolojide, 1800 leri ya da 1700, 1600 leri??? Tarihe projeksiyon tutarken, o zamanın şartlarını ciddiye alırsan, gerçekten neyin neden olduğunu anlayabiliyorsun. Yoksa anlamak mümkün değil. Şimdi otur bir masaya, anla bakalım, neden o okula gittin ya da gitmedin. “Hay o kafana yazık!” de, “Neden sanki!” bununla evlendiğine iç iç sarhoş olama! Ama o günkü sen ile bu günkü sen aynı değilsin ki! Neden şimdiki aklın ve de şartlarınla asıp kesiyorsun kendini?!

Yapma!

Hepimiz hatalar yapıyoruz. Hatalar bizim eğitim setlerimiz:) Yani işte keşke yapmasak ama o zaman da ay yüzlü pembe yanaklı şeyler olur çizgi film yaratıkları gibi geziniriz bu tatlış kürede:)

Karga kadar olalım ya karga kadar!

Bugün de sabah mucizelerine bulandım, gittim ormana hey ormana! Güzeldi doğanın mis kokusunda iyi hissetmek. Şarj oluyor insan sadelikte. Curcunaya dalmadan önce, deriiiin bir nefes çekmek gibi kendine ayırdığın zaman. Gün içinde nefessiz kalmamak adına, o yaşamsal nefesi iyi çek içine ey can!

Sonra işler başladı:)

Gün geldi akşamın sularına.. Ne yaşadın bugün? Ne yaşattın? Nelere sebep oldun ya da olmadın? Bugün günlerden senin için önemi olan bir gün olabilirdi. Herkesin bir listesi vardır o bırakacakları ve başlayacakları listesi:) Boşandın mı bugün? Sigara söndü mü son kez? Diyete başladın mı? Şarkı söyledin mi? Üzülmemeyi başardın mı? Bugün kendi tarihinde neyi tetikledin? Neyi düzelttin? Sen yazıyorsun bu günü ve gün hala devam ediyor. Şu ana kadar olan performansını beğendin mi?

Ben bugün yürüdüm. Sağlıklı beslenme halim devam ediyor. Yazılarım devam ediyor. Dostlarımla sohbetlerimi ihmal etmedim iş güç arası deresi içinde:) Bugün ev internetimi sınırsız ve ufo hızına çektim:) Malum internet artık elektrik, su falan gibi aşırı önemli. Aman yavaşlamasın! Yoksa nasıl sosyalleşeceğiz…

Sosyal mesafeymiş!

Zaten yıllardır aslında sosyal mesafeli yaşıyorduk. Sanal olarak görüşmelerimiz gayet ayyuktaydı. Aslında sosyal mesafede bir değişiklik bana göre yok… Şimdiki fark sadece kişinin egolarına zıt bir hal. Yani istediği kadar dokunup görememek, insana acı veren taraf. Yoksa zaten soğumuştuk uzun zamandır… O sıcak aile ilişkileri falan az kalmıştı.. Bana göre şimdi ısındı herkes birbirine biraz daha hatta. Araya özlem girdi, bir de “Ölmek varmış yahuuu!” kaygısı, “Daha değerli yaşamak lazım!” duygusunu, bence tabiri caiz ötesi caiz, fitilledi!

Tarih gerçekten kendi şartlarında anlaşılmalı! Anladık mı iyice:)

Bu pandemiyi yaşamayan bilir mi bu hallerimizi, hareketlerimizi..? Elbette ki çok zor bilmesi… Ha aramızda gerçekten pandemi duygusunu yaşamayanlar var mı var. Onlar zaten nasıl geldiler nasıl gidiyorlar sanırım anlamayacaklar..(!) Artık onlara takılmıyorum! Sinirlerimi akşamın üzeri vakitlerde bozmayacağım:) Kargayı örnek aldım bugün:) Bir karga gibi muzip, güleç ve tehlikeliyim:) Bir karga ne kadar tehlikeli olabilir ki mi? Ooohooooo! Karga bazan araba anahtarını bile alıp götürürmüş sırf merakından:) Evet. Kargalar bilimsel olarak deniliyor ki meraklı hayvanlarmış.

Merak, insana yaşama sevinci katan çok değerli bir duygu!

Bugün kapanmadan yani yeni tarih buyurmadan önce, merak et bir şeyleri.. Birilerini..? Kendini? Bir kelime öğren bu gece uykuya dalmadan..? Nedensiz yere gül ve bir şeyi bırak… Başla sabahına yeni bir şeye…

Güzel bir gece diliyorum sana ve evrene…. Yeni, iyi ve mutlu bir gece….

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s