Tren Olma:)

Günaydın yeni sabah! Bardağımda ılık süt, dışarıda ılık bir hava. Mucizeleri seçiyorum nefes nefes ömrümden. Cuma gününün bitişli heyecanı ile kutsal enerjisi, sevgi dolduruyor beni:) Dolduruşa gelmenin böylesi hep güzel ki! Kargaları duyuyorum arada. Hava bozacak derler karga ötünce. Bilir misin? Gülümsüyorum bu sese:) Çıkmak istiyorum çünkü artık dışarılara, daha da dışarılara! Mümkünse hava da bozmasın kendini, asabım da!

Rutin, örümcek ağı gibidir!

Hayatına bir bakarsan, sanki raylar üzerinde gidip gelen bir tren gibi bulursun kendini. Sabah kalk, hikayeni yaşa ve yat:) Tren olmak da hiç iyi değil hani:) Malum, tren manzarasını seven kitle belli:) Sonra kaba saba ilişkileri çekiyorsun ömrüne, ruhun hiç de şad olmuyor değil mi?:) İşte bu yüzden bu sabaaahhhh, örümcek ağlarını şööööyle bir sıyır üstünden başından. Amannnn! Hemeennnn! Ve rutinlerini bir gözden geçir günün akışı hızlanmadan iyice!

Değişebilirlerini ve değişemezlerini bir yaz bakalım kağıda:)

Yakın ve uzak vadeli olanları da ayır birbirinden. Mesela taşınmak istiyor olabilirsin. Vadesini belirle. Ayrılmayı planlıyorsan, aynen vade planlamasına otur. Diyete hemen başla ama. Buna vade yok! Çalışıyorsan, değişik bir şeyler yap iş yerinde ya da evinde. Ben daha bir çok şey sayabilirim ama sen kendin düşünmelisin. Herkesin başka bir hayatı var. Senin yapman gereken, yapmadıklarını yapmak:) Sabah yürü ya da duş yap ya da çiçek dik. Ama yaptığının başka bir halini yapmaya başla. Kendini ve aynaları şaşırt. Hoşuna gitmeyen hikayeleri sil dününden de anından da geleceğinden de.

Bir rahatla, bir neşelen yaaaa!

Mesela bu sabaha süt ile başlamak güne, hayatıma harika bir değişiklik kattı:))) İnanmayacaksın belki ama bu bile başka bir şey. Ve küçük tefek şeyleri böyle böyle başkalaştırarak dahi kendini rutine kaçmaktan alıkoyabilirsin. Bugün saçına başka şekil ver, sakalını başka şekle sok ve başka bir şey giy. Hiç dinlemediğin bir şarkı dinle mesela. Karıncaları izle toprakta. Kendine bir mektup yaz bugün. Hayallerini ve vazgeçtiklerini listelediğin bir mektup olsun bu mesela. Bugün cuma! Pandemi falan boşver, cuma gününün güzelliğini ruhunda yaşa!

Kendine harika bir sofra kur bu akşam için!

Geçenlerde muhteşem bir organizasyon vardı. Güzel bir kırmızı gece hazırlamıştı dostlar. Zoom üzerinden buluşmak da buluşmak yahu! Bir taraftan şarkılar çalınıyor, bir taraftan muhabbet alabildiğine akıyor. Öyle keyifliydi ki. Tıpkı aynı masadaymış gibiydi. Aslına bakarsan da öyle. Ha gidip o masaya oturmuşsun ha evde kendi masana oturmuşsun. Karşındakiler aynı dostlar değiller mi? Muhabbet de şarkı da kırmızı da var ya! E daha ne? Bunlar hoş şeyler. Niyet olsun yeter ki. Senin yerin de yüreğin de genişse zaten muhabbet de aşk da meşk de her şey de yaşanır ruhunda. Ama ruhun varsa tabi. Yoksa, o başka:)

Rutinden kendince kaç!

Rutini en bozan şey, başkalaşmaktır. Yatağın diğer tarafından kalkmak bile, rutinin acayip ağrına gider:) Bozalım şunu bozalım:) Birlik olup üstüne üstüne gidelim şunun. Yetti yani!:)

Senin rutinden kaçmak adına bu güne dek yaptığın en çılgınca şey neydi?

Şimdi bunları yazarken, merak ettim. Kendime bu soruyu sordum:) Sen de düşünsene. Hayatına farklılık olsun diye kattığın bir şeyler oldu mu? Ben kendimi bu anlamda seviyorum:) Farkındalığım hep açıktı benim rutin konusunda. Doğduğumdan beri rutinle aram çok iyi değil:) Bir oğlum bir de pandemi rutin anlamında bana bir hiza verdi:) Onun harici hep başka bir şey istedi ruhum. Başka bir sabah, başka bir kahvaltı, başka bir manzara. Çünkü evren öyle büyük ki…

Seçtiklerin, seçmediklerini saklamasın…

Yaşam yolu akıyor önünde. Ve sen ilerliyorsun, tüm gün o koltuktan kalkmasan bile. Tibet diyorlar, Afrika… Okuanusların öteleri de var haritalarda. Mesela ben buzullar erimeden oraları görmek istiyorum. Penguenleri görmek istiyorum evlerinde. Filmlerde izlediklerimin içinden geçmek istiyorum en gerçek halimle. Bana armağan edilmiş bir ömür var tenimde. Ve ben istersem, yaşarım ki! Duvarlar içinde solmak için büyümüyoruz ey insanlık! Maddi hal ne olursa olsun keşfetmek için hep biraz kuruş vardır cepte. Sen yeter ki iste!

Biz şu an dronla geziyoruz dünyayı:)))

Harika yayınlar var öyle. 4g çekimler sayesinde Norveç’in fiyortlarına hayran kalabiliyorsun koltuğunun sıcaklığında:) Yani istemek önemli. Ben daha neler neler istiyorum:) Yapabildiklerimizi yapıyor yapamadıklarımı da hayal ediyorum. Yani yaşamayı seçiyorum. Değişik bir şeyler yaparak, neşelenmeye seçiyorum. Hüzün yok mu? Var elbette. Hüznü de hakettiği haliyle varlığımda tatmayı biliyorum.. İnsan olduğumu hissediyorum her başka duyguda. Robot olsan, üzülmezsin ki sen… Ama her şey kararında…

Bu harika günde hepimize güzellikler diliyorum!

Cuma günleri büyükleri ararız biz. Dualar ederiz diğer boyuta gidenlerimize. Ve paylaşırız daha da çok. Hani belki helva ya da başka bir şey. Ve eğleniriz mis!

Sen de gün içinden al hayatına sana lazımları! Ruhuna şifa olanları sürün ömrüne. İçine dert olanları silin! Muhteşem nefeslerini güzelleştir. Bu gece toplanın eş dost artık hangi dijital platform olursa olsun. Açın inceden bir Müzeyen, sağlığınıza duacı olun iki üç lokma… Nur olun yahu Nur olun! Yediğin içtiğin senin tercihin. Özünde insan, sözünde sevgi olsun da gerisi teferruat, bilesin.

Hadi bakalım!

Uyuşmadan buluşma olmaz derdi benim Bilge Annem…

Uyuşun, buluşun o zaman:)

Harika bir cuma olsun mu?

Valla bence olsun:) A olmuş bile:)

Sevgilerimle…

Reklam

Tren Olma:)’ için 2 yanıt

  1. Çok güzel bir yazı olmuş 😊 düşündüm benim rutinden kaçmak için yaptığım en çılgın şey ne olabilir acaba diye 😶 sanırım örümceklerden çok korkmama rağmen çadır ile kamp yapmak 🙈 yatmadan dört bir yanı kontrol edip tuvalete korka korka gittim belki ama o tatilden aldığım tat çok ayrıydı benim için 🍀 güzel bir gün olsun hepimize

    Liked by 1 kişi

    1. İşte bu👍🏻👏🏻 Yaşarsan, hatırlarsın👍🏻 Ve başka bir şey yaşamaktır yaşamak🙏🏻 Tebrik ediyorum bu heyecanlı deneyimi yaşamına kattığın ve farkettiğin için nefesini🙏🏻👍🏻👏🏻 Teşekkürler 🙏🏻 Sevgiler🥰

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s