Çok mu Çok:)

Dün harika bir pazardı. Oğlumla baloncuk üfledik evrene:) Nasıl seviyorum o köpükten doğma balonları! Şeffaf ve rengarenk o kocaman güneşe koşanları. Pıt diye burnunun ucunda patlar hani bazıları:) Çok neşeli şey bu şeyler ya! Sen? Nasıl geçti hafta sonun? Hayat… Kim bilir neler neler oldu dün ya da cumartesi..? Hafta sonun, neler sonlandı ya da neler başladı? Heyhat… Hayat ve kahve:) Az sonra kendime bir kahve pişireceğim. Mis mis yudumlarken fincanımı, seninle birlikte dalacağım yine harflerime. Dalacağım kahve köpüğünde belki hayallere… Kumdan kaleler arasındaki hazineleri bulacağım. Düşüneceğim, kumdan kaleleri… “Dalga gelene dek var. Ya sonrası? Hani hazinesi de böyle gider mi bir adım sonrasında?” diye diye? Ve güneşe bakamaya bakamaya, gülümseyeceğim yaza. Güneşe bakmak, gözleri bozuyor biliyorsun:) Diyeceğim yine kendime. “Anda kal Arzu. Anda kal:)” Çünkü an, kaçılası değil ise, kalınması gereken en doğru liman… O tekne ancak an’da batmaz, buna çok inan.

1 Nisan’a yaklaşırken günler, güllerimi acıyor…

“Gül Güzeli” diye bir şarkı vardır. Canım Leman Sam’ın şarkısıdır. Bilen bilmeyen bir dinlesin lütfen bugün. Annem severdi o şarkıyı ve beni hissederdi o şarkıda. Gül Güzelim derdi bazen bana hatta… O şarkıya her denk geldiğimizde biz, duygulanırdık anne kız… Sarılırdık falan:) Şu an güllerim acıyor demek geldi içimden. Bu şarkıyı hatırladım birden. Şarkılar… Bizlerin zaman makineleri… Her ne an dinlersen, o dinlediğin şarkı, alır içine şarkı boyu ve dönemin tüm anlarını. Sonra bu bohçacı her ne zaman çalarsa, saçar o topladığı tüm anları ruhuna ruhuna. Şarkı, dinlendiği anı yaşatır insana. Gül Güzeli ve Annemle birlikte dinlediğimiz tüm şarkılar da bunu yapıyor şimdi bana… Açılıyor şarkılar, dökülüyor ortaya bohçalar… Nişan bohçası güzel de bu Nisan bohçası işte… Güllerimi çok acıtıyor anlayacağın…..

Pazartesi de böyle mi başlar ki?

Acılı bir yazı asla değil. Yaşam arzusu ne demek? Yaşama karşı istek duymak demek. Peki yaşamak için insan neler ister? Çoook şey:) Peki elde olanları fark etmemiz her zaman mümkün mü o çok şeyleri isterken? Yani kıymet biliyor muyuz biz insanlar? Aslında bildiğimiz çok da söylenemez. Neden peki? Çünkü varlık, yoklukta daha iyi anlaşılıyor… O zaman, henüz yok değilken hayatlarımızdaki değerler, bilmeliyiz bizler için değerlerinin ne olduğunu. Amacım, sevdiklerin seninleyken, bunu farketmeni sağlamak. Bu yüzden kendime saklamıyorum duygularımı. İnsan insana dokunuyoruz her duygumuza. Bu hem birbirimize iyi geliyor, anlamak ve anlaşılmak adına hem de zıtlıklar içindeki farkındalıkları yaratmış oluyoruz yürek birliğiyle. Diyeceğim o ki Annen ve hayatta sevdiğin her kim varsa, onlarla çok güzel şarkılar dinlemeyi ihmal etme, olur mu? Anın çok farkında ol. Bir gün yanında olmayacak birileri. O gün yaşanmadan, bugün değerini bil seni sevenlerin ve sevdiklerinin. Sonra sadece şarkı dinleyebiliyorsun çünkü.

Çok güzel bir hafta olsun!

İyi beslendiğin, iyi hayaller kurduğun, iyi çalıştığın, iyi sevdiğin, iyi anladığın, iyi hissettiğin bir hafta seni bekliyor. Seçim senin. Odaklanmak istediklerini seçmelisin. Hayatına bir bak. Neyin eksik? Neden eksik? Peki nasıl daha tam olabilirsin? Hepsi bu kadar:) Farkedersen ve çabalarsan, hayatın istediğin gibi bir hayat haline gelir. Benim gibi çok hüzünlü bir süreçten geçiyor da olabilirsin. Yapman gereken şey yine aynı emin ol. Üzülmek sana ne kazandırıyor? Bu işine yarıyorsa devam et. Peki üzüldüğünü bilse uğruna üzüldüğün insan, bu hoşuna gider miydi onun? Düşün… Gitmezdi elbette. O zaman? Üzülmeye devam etmeli misin?

Bak!

Hayatta bir şeyler oluyor. Olana kadar çabalarsın. Olmadı mı? O zaman enerjini burada harcamaktan vazgeçersin. Çünkü daha iyisini yapabileceğin yerler vardır. Eğer zorladığın halde olmuyorsa bir şeyler, o zaman yön değiştirmek en doğru yapılası şeydir. Çünkü bazen takıntı edindiğin şey ya da şeyler yüzünden, gitmen gereken yollara gecikirsin. Ama hata denen şey gecikmeleri affetmez. Yani her şey zamanında olacak illa. Tadı kaçmayacak hiç bir hissin. Sen, gülümseyeceksin bu yüzden. Anda kalacaksın. Nefeslerini ruhuna da çekmeyi bileceksin. Sadece bedenin değil hayatta olan. Kalbin sadece, o et değil. Sen çok daha değerli bir şeysin, sandığından da çok… Bu yüzden de önce kendi kıymetini bileceksin.

Ve gülümseyeceksin:)

Üzüldüğün yerlerini kendin öpeceksin… Kendine şifacı bir tek sensin. Seni senden daha iyi anlayanını bulmaya sakın çabalama. Ve bu yükü de zaten başka bir insana yükleme. Neden karşındaki insan seni anlamak çabasına harcasın ki bir ömrü? Üstelik onun da anlaşılmaya ihtiyacı var! Hey! Yapma bunu! Sen, kendi söküğünü dikeceksin. Ha sen terzi misin? O zaman istifa edeceksin:) Dik o söküğü, bahane arama:) Sen, bugün olana ve olmayana, gülümseyeceksin.

Ben bugün Anneme gülümsüyorum…

Cennette daha iyi olduğundan da zaten eminim. Çok özlüyorum yalnızca. Yaz geliyor onsuz… Gözlerini istiyorum ve kokusunu. İçimdeki bebeği ısıtan o sıcağı sarınmak istiyorum sadece. Sonsuz güven kaynağım, çağlasın istiyorum cümlemde, bakışımda… Anlatmak istiyorum ona yine her şeyi… Sevilmek istiyorum yine Anne elinden… Anne eli değmiş gibi olasım geliyor her sabah. Uyanıyorum… Hatırlıyorum… Artık kahvemin yanında o sarı saçlı, hem Çerkez hem Boşnak güzelim yok. Hangi çikolataymış o mutlu edecek..? Bilmiyorum değil, biliyorum… Aramıyorum da… Anıyorum… Anmak oluyor şekerim, çikolatam… Bir de yanında işte şarkılıyorum sevgimi… Özlediğim yerlerimi, hissettiriyorum cennet mekana… Hissediyorum, geliyor… Ruhu hep yanımda….

Kahvenin yanındakileri öp işte bu yüzden!

Kalk ve yaşa! Sev ama değer ver! Dokun ama hisset! Konuş ama duy! Bir gün her şeyin biteceğini bil ama unut…

Muhteşem bir hafta olsun! Oldu:) Evet:))) Ola laaa laaaaa:)

Çok yeme, çok sev, çok şarkı dinle, çok farket, çok geliştir kendini, çok hayal kur, çok şarkı da söyle, çok yeni tanış, çok anı hatırla ama iyilerini, çok üret, çok nefes al en doğrusundan, çok iyilik yap, çok kötü her şeyden kaç, çok hareket et, çok doğru söyle, çok güzel uyu, çok güzel uyan, çok sarıl ruhunla, çok iste, çok yaşa emi!!! Çok bir hafta olsun bu hafta!

O zamannnnn:)

Gülümsüyoruz, birbirimize sarılıyoruz ve bunu hiç bozmuyoruz:)

Sevgilerimle…

🙂

Canım Annemin anısına… Sevgimle…
Reklam

Çok mu Çok:)’ için 4 yanıt

  1. Yine duygudan duyguya gark oldum. Harikasın. Ve o şarkı..Yıllardır dinleyemiyorum çünkü çok dokunur bana, içime oturur. Çok da güzel söyler Leman Sam..
    Eline, aklına sağlık.

    Liked by 1 kişi

    1. Çok teşekkürler🙏🏻❤️ Yürek yüreğe olmak İşte böyle bir şey. Bir fincanın etrafında evren olmak… Harflerden yollar yapmak. Hep insan olmak🙏🏻 Sevgiler…

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s