Börek de Yaparım Ben:)

Şuna kanaat getirdim ki el açması börek asla kilo yapmıyor!!!!! Bu kadar yorulmakla vücutta nasıl yağ oluşur ki? İmkansız! Ön kalori yakmalı bişey bu el açması börek! Valla yapanları feci pratik oluyor. Senle muhabbet ederken tepsiler fırına sürülüyor. Kimsenin yalancı değilim. Ben buna kaç defa şahit oldum ama kaç defa!!!! Allahımmmm! Benim tahammülüm neden yok bu ve benzeri işlere?!:)

Bugün cumartesi. Haydi dedim bir zaman bulmuşken, e talep de ufaklığımdan gelmişken- tatlı oğlum dün sipariş verdi bana:) Çocuk Karatay dolayısıyla çöreksin böbreksiz büyümekte olduğından, hasret her türlü beyaza:)- Siparişe icabet etmeklik bir giriştim börek mevzuuuuna, aaaammmmmmmmmaaaa bu eylem uzun bir yolculuk gerektirirmiş meğeeeerrrr!

Börek tarifi vermeyeceğim:)

Yorgun ve de argınım:) Bugün zaman cumartesi ve aslında tatil denilen gün, tam bir performans günü:) Bugün oğlumla minecraft oynamam da gerekiyor bir taraftan. Oynadık ama araya böreği aldım:) Şimdi de harflerimle dinleniyorum, bunları yazarken. Sonra, oyuna geri döneceğim. Bu arada börek pişecek veeee film keyfiyle börekler götürülecek!

Herkes kendi dünyasında işte. “ Kendi dünyasında” dikkat edilmesi gereken bir tabir. İnsanların olduğu yer, aslında dünyası hatta evreni. Kısıtlı yaşanması gerekli zamanlarda, örneğin bu günlerde – pandemik günler… – kendi dünyanı farketmen belki de tek kurtuluşun. Delirmek an meselesiysen…

Ben evden pek ve hatta neredeyse hiç çıkmıyorum aylardır. Balkonun biri d vitamin bar:)) Bir köşe spor köşesi, bir köşe müzik köşesi, ortada her şey valla:) Su şişesinden, tütsü çanağına, rüzgar çanından, kurutulmak üzere masaya serilmiş dağ kekiğine:) Dünyam çok zengin yani:)))

Duvarlar değildir seni kısıtlayan! Dünyaları gezersin, ruhun tutsaksa, görmezsin. Duvarlar içinde alemden aleme seyyah olursun, ışığını parlak tutarsan. Seversen… Önce kendini!

Gerçekten de kendini sevmeyen biri mantıken de seni sevebilir mi sence??? Mümkünsüz! Kendine hayrı olmayanın başkasına hayrı olmaz! Hayırsızdan, uğursuzdan uzak olunaaa! Kendini sevmiyorsan peki? Kendi kendine uzak düşer misin? Düşersin. O zaman işte herşey karışır. Dünyan ne renk belli olmaz. Sen her yerde sadece bunalırsın. Afakanlar basar seni. Peki nasıl sevdireceksin kendine kendini?

Elbette ki bir danışmana giderek!

Çok değerli bir söz vardır. “ Bir şeyi yanlış yerde arıyorsan, onu hiç aramıyorsun demektir. “ Son derece doğru. Her işi ehline danışacaksın. Mesela böreği bir bileni yapacak gibi(!) Uzman sendeki her ayarı normal değerlere çevirecek ve hayat süper devam edecek. O zaman işte virüs mü varmış, para mı yokmuş asla umursamayacaksın işte. Vız gelen, tırıs gidecek:))) Ayar budur:)

İçinde yaşadığın her neresiyse, orayı büyük bir evren haline getirmek kesinlikle senin elinde. Çocuğun okula gidemiyor. O zaman o evi sınıf yapabilmek senin elinde. Hastan mı var? Evinde hastane şartlarını sunmak yine senin elinde. Ne yaşamak istiyorsan ya da hayat sana ne yaşananı söylüyorsa, bunları yönetmek, bunlarla baş etmek sadece senin elinde!

Öyle yaslanacak dağ, ağlayacak omuz peşine düşme! Dağ da sensin! Omuz da sensin! Börekçi de!:)

Bu arada börekler pişti:) Bana müsade:)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s