Yün Yastıkla Kocamak:))

Dün günlerden yün günüydü:)) Sen hiç bir yün yastık alıp da onu yıkamaya kalktın mı? Sonra da o yastığın türlü yamuklukluklar içeren topaklı topacıklı yünlerine şaşa kalıp baktın mı! Tüm mutfağı kaplarcasına bir nevresim serip de üstünde tüm günü yün çiterek geçirdin mi? -Çitmek ifadesini ben uydurdum:)))- Allahımmmm! Hala da bitmedi! Dün evdeydim:) Dedim ki evsel işlere bir eğileyim. Ama nasıl bir eğilmek bu:) Büküldüm:) Eğilmek de ne kelime!:)))

%100 yüklüyüm:)))

Yastık dediler! Dediler ki yastıklar 6 ayda değişmeliymiş. Enerjisel olarak bu iyi bir şeymiş. “Peki” dedim;) Ve hemen sanaldım 2 adet yünlü yastık:))) Hop paaaa:) Geldi yastıklar. Ama ortamda virüs var falan. Dedim bunlar yıkansın. Zaten de yıkanabilir aldım yastıkları. Ammaaaaa işte sonuç bu:) Nasrettin Hocayı ana ana bir mutfak günü geçirdim dün ve daha da bitmedi bu komik film:) – “Arzu’nun Yünlerle Valsi!” – Hani koyunlar geçecek, yünler tellere takılacak, o takılan yünler eğrilip iplik olacak, onlar da pazara çıkıp satılacak:))) Yani ipe un bile sermek daha kolay olur gibi geldi bana:) Ve henüz 1. yastık bitmedi:))) Daha ikincisi sırada:)))

Bütün yazı yün yastık mı yani?

Elbette ki değil. Dün sabahki yazımda zamandan ve hızla akan zamana uyumdan falan bahsetmiş idim ya:) Evren dedi ki “Al sana bakalım:)” Geleneksel özlemini bir gider de gör gününü:) Anneannemin anneannesini anladım koca gün:) Anlamaya da devam etmekteyim:) Buradan ne anlıyoruz peki? Düşüncelerimizin ne kadar etkili olduğunu anlıyoruz tabii kiii;)

Ne düşünürsen onu yaşarsın!

Üstelik düşündüklerini öyle yana yakıla düşünmek de değil başarılı olanı. Aklında geçirip bırakacaksın yani. En etkilisi bu:) Tıpkı dün sabahki gibi:)) Ben sanki yazı yazmamışım, olumlama yapmışım:) Çok içten yazıyorum ya hep:) İşte buyurun kanıtı:) Düşündüm ve gayet zamanın bereketi ile bir gün geçirdim:)) Mutfak oldu pamuk tarlası sanki:))) Oldu Çukurova:) Kuzu tüylü mutfak!!! Acaba bir tatile mi çıksam?:))) Kaçsam!!!

Düşündüklerin çok önemli!

Görüşmediğimiz günlerde güzel şeyler kattım varlığıma. Bunların başında NLP geliyor. Yakın bir zamanda sizlere konu ile ilgili daha detaylı bilgiler vereceğim. Danışanım olmak istersen, seni kabul edebileceğim. Ve bu çok heyecan verici geliyor bana! Ama şimdilik bu kadar bilgi yeter:)

Evet ne diyordum? Düşünceler, evet:)

Gerçekten çok önemli. Gün içinde yaşadıklarımız, düşüncelerimizin senaryoları. Şimdi bir düşünsene. Yarına nasıl bir gün yazmak istiyorsun???

Aşk!Sonsuz ve uğurlu bir aşk!

Aşk, muhteşem bir yaşam iksiri. Çünkü çok mutlu ve heyecanlı bir duygu. Ruhu ve böylelikle de tüm varlığı var eden özel bir enerji. İyi de aşk ha deyince gelir mi? Gelir! Sen niyetine gir yeter ki! Ama evlisin… Ama çok büyüksün… Ama… Bu “ama”lar bildiğin engel! Aşkın yaşı yoktur mesela. Her mevsim insan aşkı en doruğunda yaşayabilir. Önemli olan yaşam enerjin. Sen onu bulutlara kadar çıkar bak, nasıl da harikalar dünyası bir anda kuruluveriyor!

Evliler de aşık olur!

Hemen de heyecan yaptık:) Öyle evliyken git de başka birine aşık ol demedim! Evliler de aşık olur. Evet. Hatta en çok evliler aşık olmalı. Yoksa bir ömür Allah aşkına nasıl geçecek:)))? “Ama aşk heyecan İster!” Doğru. Evlilikte heyecan yarat o zaman! Birlikte git dağa tırman:) Karanlık bir ormanda kamp yap. Ya da gece yatağa yüzün gözün kara boyalı gir tıpkı bir asker gibi:) Ne bileyim? Tekdüze ne varsa değiştir hepsini. Bak gör evliler de nasıl aşık olabiliyor!

Bugün başla istersen denemeye:)

Hep birileri için çabalamaya alışmışız. Mesela bu yazımda karşındakini etkilemek için bir şeyler yapman gerektiğini yazdığımı sanıyor olmalısın. Bu eminim ki böyle. Ama değil. Ben tamamen sana anlatıyorum ve seninle ilgileniyorum. Çünkü hissedilecekler sana ait. Sen heyecanı kendin yakalarsan, zaten heyecan verici de olursun. Sen. Sen dene. Aşk yaratmayı, aşık hissetmeyi ve sonrasında aşık etmeyi:)

Heyecan!

“Tamam da karım/kocam bana ayak uyduracak mı ki?” Belki hemen dağa götürmen mümkün olmayabilir. Ama bedava ve onu katmak zorunda kalmadığın heyecanlar bulabilirsin pek de alâ:) Mesela???? Mesela elinde bir ayna olsun:) Bu akşam yemek yerken, konuşun öyle havadan sudan. Ve o konuşmaya başladığında, yüzüne ayna tut:) Şaşıracak:))) Senin için akıl dengesi anlamında endişeye düşecek:) Bırak düşsün:) Bütün gece oturacak değil ya:) “Ne yapıyorsun ya?” dedi:)) “Bana nasıl baktığını görmeni istedim:))” dedin:)

Çok gergin bir yola girebilirsiniz de aman:) Amaç suçlamak değil. Haklı haksız aramıyoruz! Amaç, kişinin kendisini görmesi, nasıl baktığını farketmesi ve deeee aslında eğlenmek:)

Eğlenirsen, hoşlanırsın!

Baktın ki iş ciddiye biniyor, anında cıvıtacaksın:) Baktın ki işler saçmalama boyutunda kalmakta o zaman işe biraz da romantizm katabilirsin:) “Aynayla mı?!” EVET! Git yanına, birlikte aynaya bakın, ne var:) Sanki fotoğraf çektirir gibi:) Saçmalamak öyle önemli ki… İlişkiler aşırı ciddiyetten hakkın rahmetine kavuşuyor. Buna emin ol. Düşün. Aşk ne demek? Aşk, dengesizlik demek. Aşk, saçmalamak demek. Sebepli sebepsiz sırıtmak demek. E hepsini hayatına kat arkadaş! Doğalından olamıyor ise sen de doldur kendini ne var yani:)))

Para mı yazasın var gününe!

Yaz o zaman! Hayalinde dolarlarla göbek atıyor ol:) Kendini çok paran var olarak hayal et. Çoooook zenginsin. Çeşitli bankalarda paraların ton ton:) Yani utanmasan hepsini satın alacaksın:) Külçe külçe altınların var hatta:) Oturduğun malikanenin yerin içinde 2 katı tavana kadar külçe altınlarınla dolu:))) Her limanda metre metre yatların, teknelerin var:)) Çatında bekleyen helikopterini de unutma:))) Dünyayı jet uçağınla kaç defa gezdin döndün unuttun sayısını:) Adaların var yahu;))) Oralarda organik tarım yaptırıyorsun:) Bir kaç da gezegen almışsın;))) Ay seyahatlerin hakkında 2 kitap yazdırmışsın:)

Yani çok zenginsin:)) Hayal et ve keyfine bak:)

Emin ol sana paralar akmaya başlayacak:) Belki hayallerinin hepsi olmaz? Ama emin ol daha iyi olur mali durumun. MUTLAKA! Lakin dikkat! Stresli olarak değil, EĞLENEREK istemelisin. Her şey içinde tek bir sır var. O da NEŞE. Neşeli olursan şans her daim seninle. Ne istediğini iyi bilirsen, var olduğun yeri bulabilir hayallerin. Yoksa ne üdüğü belli olmayan bir adreste, karamsar bulutlar altında, ömrünü törpüler durursun. Ne gereği var? Dünya zaten fani:) O zaman çok yaşa!!!

Yünlü mutfak sendromumdan hep:))

Mutfak hala yün dolu:)) Bir ben var bende benden içeri:) Evet çünkü içime kaçtım:) Kımıldayasım yok:) Çünkü kımıldadığım gibi yünleri çitmem gerekecek:))) Neyse bakalım:) Şükrediyoruz:) Derin nefesler diyaframa:) Gülümsüyoruz:) Hayal ediyoruz güzel her şeyi:)

Oh mis:)

Hepimize muhteşem tedbirli bir hafta sonu diliyorum:) Benim klasiğim elbette ki benim güzel Evim:) Çoook keyifli, aşk dolu, zengin, mutlu, huzurlu, harika olsun tüm anlarımız. Buna hafta sonu da dahil olsun:) Her ne istiyorsak, onu yaşayacağız. Buna lütfen çok çok dikkat!

O zaman:) Sevgiler…

Reklam

Yün Yastıkla Kocamak:))’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s