Çok Güzel Bir Gün!

Yağmurda dans bu! Uyanmak ve musluğu açmak. Bir de gülümsedin mi?”, al sana gökkuşağııııı!!! Yeni bir gün, yeni bir sipariş demektir. Günden neler bekliyorsun? İsteeee! Bil ki gökkuşağı altında tüm dilekler gerçek olur:)

İçimde kendimi bulduğum mucizevi sabahlardan birindeyim. Sen de kendi filmindesin! Başrol sensin!:)

Bir film içinde olmak heyecan verici. Böyle düşününce, daha havalı olmak istiyor insan ve daha özenli. Yani iyi giyinmek, spor yapmak, dikkatli beslenmek şar mı şart! İçindeki özen nasıl belli olur ise öyle. Belki kırmızı bir ruj belki o harika kravat ya da bişey ile işte. Kendine özen göster de nasıl gösterirsen göster. Güne bir tuvalle de başlayabilirsin! Bu sabah ressam olmayı denemeden için biliyorsun ki hiç bir engelin yok:)

İçindeki ses susmasın!

Sana fısıldasın tatlı tatlı ya da belki sarsıcı? Kendine gelmen için bağırması gerekirse de alınmak yok. Dost acıyı söyler:)

Kendi doğrunu bul belki de manzaranda süzülen kuşun kanadında… Doğum hikayenin avuçlarından içtin gerçekliğini. Şimdi şekillendirme vakti. Kendine şekil verme vakti! Olduğun yerde durursan, ancak bir taş kadar anlamlı olursun. Gelip geçenler sana bakabilirler ve belki dokunabilirler. Ama sen gelip geçemezsin başka yerlerden. Sana özeli değil, başkalarına özeli yaşamış olursun… Bunu istemediğine eminim. Çünkü bundan çok şey istediğimi biliyorum.

Seninle çok da başka değiliz. Biraz zaman farkı vardır biraz da isim. Ama geneli aynıdır:) Bundandır, kalbinden geçenleri harflerimde hissedebilirsin çoğu zaman:) Hatta hep hisset:)

iyi şeylerle aynılaşmak istiyorum. Çok güzel olan her şeyle karışmak. Duvarlarında müzikler var benim bu yüzden! Güzel müzikler. Ruhuma iyi gelenler yani. Herkesin güzel müziği kendisiyle ilgili. Yani herkes aynı klasik müzikle şifalanamayabilir. Çünkü müzik ruha haz verendir. Müzik bu yüzden ruhun gıdasıdır. Ama ruhun bu gıdanın lezzetini sevmiyorsa, haz olmuyorsa yani, o müzik işine yaramaz. Zevkler ve renkler gerçekten de tartışılmaz!

Kendi müziğini keşfet! Kalbin, senin en güzel müziğin…

Yaşam alanları, duvarların öyle önemli ki. Onlar yani duvarlar tıpkı sünger gibiler. Varlığında hissettiklerin, evine, ofisine siniyor! Diğerlerinin hissettikleri de hatta. Yaşamlar, duvarlarında yaşamaya devam ediyorlar! Ve yayın böyle devam ediyor. Ne veriyorsan onu soluyorsun yaşadığın alanda. Kimlerle ne yaşıyorsan, o ortamda yaşananlar devam ediyor anda var olan enerjilerle… Nasıl salınıyorsan, öyle çekiyorsun kendine kaderi de…

Duvarlarına güzel şeyler sindir!

İçine, güzel şeyler sindir. Sindirim sistemin iyi çalışacak şeyler alsın içine. Ruhen ve bedenen sindir bünyene aldıklarını. Sinsinler hepsi. Sinsi olmadan… İçe yarasınlar… Dışa, iyilik olarak saçılsınlar. Yağmurlar, karlar yağsın. Musluktan aksın sular. Hep iyi mucizelere dokunmuş olabilelim böylelikle. Ne dersin? Zor mu? Zor değil:) Buna karar verdik!

Öyle güzel bir gün ki!!!

Çünkü adı GÜN. Gün!!! Gün, çok değerli. Günün yüzü çok değerli. Günün yüzünü görmek, onun değerini bilmek çok önemli. Zaman öldürme bugün. Yetiştirme onu buna, bunu ona. Bugün ak öylesine. Bir derede ilerleyen su zerreleri gibiyiz. Boşa acele telaşımız. Hep birlikte bir nehiriz… Akıyoruz geçmişten geleceğe. Yani ister hırçın akalım, ister huzur dolu. Akış yönü aynıyken, ya lezzet almak ya da lezzet almamak var. Arada sadece böyle bir fark var.

Yani bırak kendini. Ak…

Güzelliklerle boyana boyana ak. Bugün çok güzel bir gün. İçinde olanıyla olmayanıyla muhteşem bir gün. İçinde hisset bunu. Kendini buna mutlaka inandır. En güzel hayalini kur. Dünden yanına en mutlu hatıralarını al. Üşürsen, ısıt içini anlamlarla. Yeni yıl geliyor! Bir ağaç bul! Plastik olanlar harikalar:) Bende de bir tane var. Her sene onu kur topla işim uuuhuuuu çok eğlendiriyor beni:)

Çünkü içimdeki çocuk, Noel Baba adını çok seviyor…

Bazı şeylerin varlığını sorgulamak çok da gereklidir değil. Bazı masallar sadece çok güzel oldukları için gerçektirler. Sana iyi gelen duygu, gerçektir. Hem de her gerçekten daha da gerçek. İsterse masal olsun. Ben Noel ağacının neşesini çok seviyorum mesela. Hiç ilgilenmiyorum bu kimin inancı, ritüeli, adeti. Ben o ağacın altında neşeli oluyorum. Işıklar geceye yıldız oluyorlar. “Yeni bir yıl gelecek!” diyor o ağaç bana. Ve içindeki mucizelere beni inandırıyor. İşte böyle:) Sen de bu hafta bir ağaç diyorum? Halletsene bunu? Zaten varsa bir kutu içinde o yeşil çam, kursana bu hafta?:)

Kandilimiz Mübarek Olsun!

Bugün Kandil Günü ayrıca. Yani sörf bu yüzden benim inancıma göre, daha da güzel bir gün! Bilmiyorum inanır mısın? Ben inananlardanım şükürler olsun. Bu arada ben evrendeki tüm inançlara ya da inanmayan yüreklere de elbette sonsuz saygılıyım. Ve ben her inancın bir enerjisi olduğuna da inanıyorum. Çeşitli ülkelere yaptığım seyahatlerde, çeşitli ibadet yerlerini ziyaret ettim. Ve her birinde başka bir huzur hissettim. Oralarda ibadet eden insanlardaki huşuyu izledim… Gözlerimi kapattım bir ayinde mesela. Bir kilise gezintisinde. O an yaradanı yine hücrelerimde hissettim, çok etkilendim. Yüreğin yaradana koşması, hangi şekilde olursa olsun, çok anlamlı, çok huzurlu.

Allah tüm hayırlı dualarımızı inşallah bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine kabul etsin… Her iki cihandaki sevdiklerimize inşallah müjdeler, ferahlıklar nasip etsin…

Hepimizin kandili kutlu olsun:) Güzel dualar, güzel enerjilerle dolsun duvarlarımız. Bugün ekstradan gülümseyip dualanalım. Bugün daha çok paylaşalım. Aile büyüklerimizi, dostlarımızı arayalım, hallerini hatırlarını soralım. Bugün diğer boyuta geçmiş olan değerli ruhlarımıza dualar gönderip, onları hissedelim daha çok. Güzel şeyler isteyelim onlar için de.

Ben her özel günü çoook seviyorum:)

Çünkü birlikte olduğumuz her şey mucizeyi gerçek kılar!

Hep birlikte, harika bir gün olsun o zaman:) Dünü kıskandıran, yarını yüreklendiren harika bir gün! Hadi! Sevgiler çoook hem de çok!

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s