Psikopata Bağlama! Psikopatı Bağla:)

Güüünaaayyyddııınnnnn! Hey! Sabah sabah DAHA mutlu, umutlu, fit, sağlıklı, aşklı, paralı pullu, mallı mülklü olmak için birilerinin sırtında melek kanatları oluşsun diye bekleeemeeee!:) O kanatlar çıkmıyorrrrrr:) Sanaaaa diiiyoooruuummmmm! Ohoooo tam aksine bak da cehennem zebanisine gülümsüyor olmayasın:) Pazartesi hem de 2020’nin son haftası, neler de diyorum ben değil mi böyle:)

Doğruları, yalnızca doğruları söylüyorum:) Hepsi bu:)

Kalk kendinden, yaşamaya başla! Öyle bir yaşam al ki andan, kendine gelebil. Kendi anına ulaş! Mucizelerin olduğu yer tam da burası. AN! Gökkuşağının çıktığı yerde derler, Kaf Dağı’nın arkasında diyenler vardır. Mucizelere inanmayanlarla doludur dünya:) Ama gerçekten mucize var. Ve bunu sadece kendi kendime bilmek, haksızlık gibi geliyor bana. Öyle çok anlatmalıyım ki herkes bilmeli! Artık etrafımda soluk benizli, mutsuz, çökmüş insanlar görmek istemiyorum!!!

Ne kadar olumsuz duygun varsa, soyun hepsini!

Yaratılmışın öyle mucizevi, kusursuz, taze ve güçlü ki. Gereksiz şeyler takınıyoruz, giyiniyoruz ve çirkinleştiriyoruz güzelliklerimizi. Bu sene önce kendimizi bulalım. Yeni bir yıla girerken, eski her duygumuzu çıkartalım üstümüzden. Bu kadar eski püskü girilmez ışıl ışıl, mucizeler dolu tazecik bir yeni yıla!!!

Ben tüm bakış açılarımı değiştiriyorum!

Hüzünlü her ne varsa, veda ediyorum hepsine. Başaramadıklarım, kaybettiklerim, haksızlık diye addettiklerim, küstüklerim, öfke öfke üstlerinde tepindiğim küplerim, bilinmezliklerim, güç diye duygusuzluk adına girdiğim zahmetlerim, inançsızlıklarım, yorgunluklarım, ağzımı yakan tüm sütler, tadı kaçmış tüm gülüşler, korktuğun tüm öcüler… Hepsini yeni yıl pastasına üflerken, içimden söküp atıyor olacağım:))) Hatta önce bir çalkalanıp, silkeleneceğim saat 00:00 da!!!! Yeni yıla girerken öyle bir zıplayacağım ki ketçap kutusunun dibinde kalan son ketçabı silkeler gibi hani:) İçimden çıkacak hepsi! Zıplaya hoplaya hafifleyeceğim yeni yıla girerken. Orijinal halimle gireceğim yeni yıla!!!! Yaaaniiii MÜKEMMEL!

Beraber olsun dilerim!

Bu hafta bundan dolayı önemli. Tespit et içinden atılacakları. Orijinaline ulaş bu hafta:) Ve bak keyfine yeni yılda. Gelecek tüm yıllar İçin hayat kazan piyangodan! Huzurla alınan her nefes, tüm hücrelerine şifadır. Tam tersi de kezzap… Hangisini istersin???? “Keskin sirke küpüne zarar.” boşuna denmemiş. Zaten eskiler çooook bilgeymiş… Şimdilerde kadim öğretiler dediklerimiz, aslında atalarımızın bilgileri. Unuttuğumuz gerçeklerimiz.

Aktarım öyle değerli ki…. Konuşmak… Çünkü sadece konuşursan, anlatırsın, anlaşılırsın…. Yoksa sadece ıssız bir adasın…

Eskiler daha konuşur, daha güzel anlaşırlarmış. Masal gibi değil mi? Şimdi herkes dijital platformlarda hayat buluyor. Aslında atalarının bir sürü nasihatı, Annende, Babanda kısacası tüm büyüklerinde var ama hepsi gizli kalıyor. Çünkü konuşulmuyorlar… Canım Annem çok güzel konuşurdu… Sıkıldığımızı hissettiğinde de derdi

“Bunları bilmek önemli. Ne güzel, anlatanınız var. Ben size tarih anlatıyorum. Anlatmazsam nasıl bilirsiniz? Bilmezseniz, yazık onca insan yaşamış, gitmiş… Anmak gerek onları… Sahipsiz bırakmamak gerek…”

Doğru söylüyordu… Ataları anmak, onları anlamak demek. Atasözlerini anlamak, onların içindeki derin felsefelere ulaşmak, daha sağlam basmak yere. Daha derin nefes almak. Anlamlı bir hayat yaşamak demek bu simülasyon dünyada…

Anlatmak gerek taze ruhlara…

Evlat sahibi olmak çok güzel. Onunla büyümek, yoğrulmak çok anlamlı. Doğdu, yemi suyu var, giyiniyor, barınıyor, eğitimi de sağlam. Çocuk denen şey bu kadar değil işte. Böyle zanneden varlıklar var:) Onlar aramızdalar(!) İçi boş bir insan büyütmek, robot gibi bir canlı bırakmak dünyaya. Duyguları olmayan, anlam nedir bilmeyen, insan görünümündeki varlıklar, böyle Anne ve Babaların ya da yabancıların ellerinde büyüdüler, büyüyorlar… Suç, hata ve benzeri her şey böyle defolu varlıklar yüzünden var dünyada… Kim suçlu peki?!

İşte burası bana göre oldukça muamma…..

Böyle kaoslara girmemek adına, Anne ya da Baba olmadan önce iyi düşünmek gerek. “Zamanın var mi? Emek verebilecek kadar tam mısın? Sadece çocuk mu lazım herkes görsün diye? Yoksa çoğalmak mı amacın güzellikler çoğalsın diye…?”

Hıııımmmmm??????

Bu farkındalıklar olmalı ki konu komşu da psikopata bağlamaya çok niyetli tipler olmasınlar:) Öyle değil mi? Sen iyi yetiş, git bir sorunlu ile rastlaş binada, ofiste, trafikte, aşkta, meşkte…..! Aman!!! DİKKAT!:)

Anne ve Baba ol, anlat dünlerini evladına..!

Aktar öğrendiğin tüm güzellikleri nesillere. Böylece renkler yaşasın. Kültürler hep canlı kalsın. Zengin olsun dünya. Sadece şarjla çalışan bir kalabalıktan öte toplumlar olarak yaşayabilelim. Paylaşılmış özlü bir sözü, tuşsal bir emekle paylaşmak ve beğenmekten, az öteye geçelim:) O sözleri söyleyelim birine. Sesimizi duysun kulağımız da eşimiz de dostumuz da evladımız da. Duyarak konuşalım:) Artık herkes ekrandan konuşuyor:)))) Ne acı şakalar bunlar… İnan ben yazılarımı yazarken, harflerimi okuyorum. Tıpkı konuşur gibi seninle. Hatta gibisi yok. Ben seninle konuşuyorum. Zaten bu yüzden de çok keyif alıyorum ruhuna dokunabildiğimi hissederken şu an:)

Kahvem çok sade ve leziz. Saat 09:41. Kahve içsene sen de.

Güzel bir gün olsun! Güzel bir 2020 son haftası! Veda ettiklerimiz yüreklerimizde… Annem… Ve tüm gidenlerimiz…. Dilerim mekanları cennet olsun hepsinin… Dilerim şu hayatta hepimiz cennet gibi güzel bir dünyada yaşıyor olalım. Hep şikayet ettiğimiz her ne varsa onlara çare olalım. Mesela “Aç millet!” diyoruz. Doğru da. O zaman fark ettiğimiz açları doyuralım… Birilerine yeni yıl hediyesi alalım. Birilerine şiir yazalım. Birilerine şarkı söyleyelim, resim yapalım, kazak örelim, yemek yapalım ve ikram edelim. Kim ne yapabilirse. Kim ne kadar güçlüyse. O zaman şikayet ettiğimiz şeyler azalacaklar. Evet birileri bunları düşünmeli! Ben de aynı fikirdeyim. Ama dünya çapında bir düşüncesizlik var…. O zaman kendi çapımızda kurtuluş planları yapmamızın vakti gelmiş demek ki!

Bugün komşuna bir yeni yıl hediyesi ver!

Çikolata, evdeki herhangi bir kitap ya da eşya, ya da paran varsa güzel bir şey. Yani gönülden bir hediye. Zaten sevdiklerin ve yakınların İçin hediyeler almalısın. Paralı ya da parasız. Fark etmez. Emekli olsun hediyen, yeter. Bir de komşuna yap bir güzellik. Sokaktaki kedilere köpeklere mucize ol bugün. At mutfaktan bulduğun ufak tefek her ne varsa. “Kurdun kuşun kısmeti…” diyerek at.

Bak bu söz Anneannemden kalmadır bana…

Elime her ne geçse mutfakta, fırlarım sokağa:) Çöp olmazlar. Kurda kuşa nasip olurlar. Hayır hasenat olurlar. Bolluk, bereket, şifa İçin ritüel olurlar. Her neye inanıyorsan, her nereden bakıyorsan, sonucunda iyi niyet olurlar. Güzel olurlar ya:) Dene bugün:) Hatta içinden hüzünlerini de çıkar. Birlikte fırlat onları:) Mancınık gibi düşün:)))) Kızdığın her kim varsa onları da bindir mancınığa:))

Hhhoooooopppppp! Güüüüümmmmm:)))))) Oh beeeee!:)

Harika senin gülüşün. Bugün böyle kal olur mu?:)

Sevgilerimle…;)

Reklam

Psikopata Bağlama! Psikopatı Bağla:)’ için 4 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s