Tefler 2020 İçin Çalıyordu:)

Üşenme! Yarın 2020 yılının son günü. Uğurla güzelliklerle eskimiş yılı, eskimiş ve artık sana hiç bir faydası olmayan tüm zamanlarınla birlikte… Yeni yıla kooocaaamaaaannnnn aç kollarını! Sarılacak bir şeyler aranıp duruyor insan. Neden? Sarılmak çok güzel de ondan. Aşkla, sevgiyle sarılmak gibisi var mıdır…? Ama ya yoksa sarılmaya birileri??? Sarılacak kadar yüreğine sevgi ekenlerin kalmamışsa..? Yüreğinin efendileri gitmişlerse…? Doğduğundan beri seni saran kucakların artık öte taraftalarsa …? Sen sadece yeni yıla sarılacaksın o zaman:) Mutlu ol yeni bir yılın olacak diye:) Herkese mümkün olamadı çünkü… Hem düşün bunu hem de çok düşünme… Gülümse işte:)

Sen şanslılardan mısın? Sülalece yeni bir yıla merhaba diyeceksiniz demek! Yaşaaasııınnn! Yoruuul bol bol! Ve sen kahkahalar at lütfen:)

Aşk dolusun muuuuu? Oh o zaman:) Bundan iyisi Şam’da kayısı derler:) Tu tu tu tu maşallah, miiissss:) Sen de patlat kahkahalarını hiç ara vermeden:)

Çok da irdeleme:) Sen sadece kooocaman sarıl tazecik yılaaaa!

Eski yıl gidiyor. İçinde ne yaşadıysan öylece.. Her yıl eskidi gitti. Ama bu 2020, hem eskidi hem de dünyayı oldukça eskitti… Kendiyle birlikte çok canlar da götürdü….. 2020 yılı benim için nasıl geçti? Anlatırsam, üzüleceksin… Ben de üzüleceğim. Annemi kaybettim 2020’nin 1 Nisan’ında… Şakacı bir günün en acıklı kaydı oldu bu tarih takvimde… Annemin gidişi… Mezar taşında 1 Nisan yazıyor Annemin.. Şaka gibi… Hala…

O yüzden de anlatmayacağım……..

İnsan üzüldüğü şeyleri hem kendisi için hem de dinleyenler için “bence” SÜREKLİ anlatmamalı. Üzücü şeyler olabiliyor. Ve o ilk anlar elbette anlatılmalılar, rahatlamalı yürek… Artık ne kadar rahatlayabiliyorsa… Hüzün içe atılmamalı. Dostlar ve uzmanlar bu günler için. Lakin sürekli de aynı hüznü yaşamak… Bünyeye son derece zararlı… Çevrene de kendi zerrelerine de bunu yapma… Çünkü anlattıkların, seni o anlara götürür. İyi ya da kötü her ne anlatırsan, o anın aynı duygularını yaşar bedenin yani hücrelerin. Hücrelerine bunu yapma! Onların kafalarını karıştırma. Enerji kanallarını bozma…

Her anımız çok değerli…

Sevdiklerimiz ve kendimizle yaşadığımız her an mucizedir. Annene, Babana, kardeşine, eşine, evladına, dostuna en birincisi de kendine çok değer vermelisin. Her anın değerini bilerek yaşamalısın. Yorulmak:) İnsan bazan bir sürü yere yetişmek durumunda kalıyor hatta bazan mi dedim ben!!!

Hep böyle:)

Annesin, Babasın, çocuğuna koşuyorsun. İşine yetişiyorsun. Anne, Babanı, kardeşlerini ihmal etmiyorsun. Dostlarına zaman ayırıyorsun. Bir şeyler alınıyor, ödeniyor. Hedefler, ihtiyaçlar, keyifler:) Hepsini içinde toplayan bu paketin adına da HAYAT diyorlar:)

Konu bu:) Çok yoruluyorsun:) Bildiğin TUŞ OLUYORSUN!

Dert yanıyorsun ona buna. Belki şarkılar söylüyorsun bağıra çağıra. Sadece sakince bir film izlesem diyorsun içinden. Ya da bütün gün yatsam… Ben bir ara göl istiyordum:) Göl… Huzurla öylece duran göl suyuna, saatlerce bakakalmak… Durmak…. Demek ki çok içten istemişim:) İstediklerine dikkat etmelisin:))) Şimdi küresel olarak durduk… Durmak, güzel şey. Ama her şey kararında güzel. Ne ışık hızını zorlayacak insan ne de paslanmaya yüz tutacak kadar duracak….

Yani ben muzdariptim işte… Yetişmeye çabalarımdan Fizan’a yollar döşeniyordu…

Artık yetişmiyorum çok yere……. Ve anladım. Yorulmak çok değerliymiş………

Diyeceğim o ki;

Lütfen üşenme yarın ve gelecek tüm günlerinde! Her zaman dediğim gibi yinelemek istiyorum. Yaşıyorsan eğer sorumluluklarını bileceksin. Yemek yiyen herkes yemek yapmayı bilecek. Gir şu mutfağa! Bıyıklı ol ya da bıyıksız:) Eline hamur yakışsın lütfen, kadın da olsan erkek de! Gir mutfağa ve harikalar yarat! Tek başına dahi olsan! EVET!!! Sevdiklerinden birileri öldüyse dahi! Hastaysan bile! Yeni yıl ruhuna inanmasan da!!! Anı yaşa… Anda güzellikler öyle çok ki… Hakkını vererek al şu nefesini… Bir daha yaşanmıyor geçen saliseler. Dönemiyorsun geriye. Geri dönüşü olmayan bu yolda, yaşamadıkların adına pişman olma. Yemek yap:) Ye ve hatta ikram et:) Süsle masanı! Süsle ruhunu…

Neşe o kadar lazım bir şey ki…

Neşelendir kendini. Neşe kat gününe. Kendince bir şeyler hazırla. Cebin, fikrin, becerin neye izin veriyorsa. Ya zaten açlığı doyuran 3 lokma. Sen 5 lokma hazırla işte. Biraz daha başka, az daha ihtimamlı. Ya da abart abartabildiğin kadar:) Neşe kat sofrana. Aç çeşit çeşit müzik! Yeni yıl gecesi, canlı yayın yapan radyolar var mesela. Sakın ola ki tv açmaya kalkma. Hepsi kayıttan! Millet keyfine baksın, sana da önceden çekilmiş kayıtları bir güzel kakalasınlar. Yok öyle yağma:) Zaman canlı bir şey. Zamana canlı şeyler gerek:) Canlı canlı ne buluyorsan kat anının içine derim. Ama yine de keyfin bilir. Ben sadece bir tavsiyeciyim:)

Dans et!

Sakın oturakalmayasın yeni bir yıl gelirken! Kalk göbek at, zıpla, artık hangi tarz seversen:) İstarsen al eline mendilini, çek halayını, bas zılgıtını:) Paşa gönlün bilsin gerisini:) Neşelen sen yeter ki!

Ara birilerini!

Yakın, uzak fark etmez:) Zaten artık herkes uzak:))) Akrabalarından bahsediyorum:)) Aç şu görüntülü platformlardan, gör de görün de. E görüneceksin, üstüne güzel bir şeyler giy tabi yeni yıl gecesi. Saçına bir tarak vur:) Sakalını saçından bir ayır:) İnan gülümseyeceksin ve gülümseteceksin. Neşeli şeyler söyleyecek ve duyacaksın. Ve İnan bunların hepsi sana iyi gelecek.

Mumlar yak:)

Mum yakmak, kötü enerjileri kovarmış:) Ben iyi olan her şeye inanırım:) Oh yakarım mumları, hem masalsı olur her yer hem de varsa kötü enerjilerin alayı kaçışırlar benden uzaklara:))) Neşelenirim ben mum ışığında. Değerlenir zaman. Özellikli bir şeyler yapmak, insanda hep böyle duygular yaratır. Sen değerlisin. Ve hayatına dahil olanlar da değerliler. Kıymet bilmek çok önemli… Çünkü kıymetini bilmediğin her şeyi mutlaka bir gün kaybedersin. Tercih her zaman senin. Hiç kimsenin değil. Başına gelenlerin sebebi bil ki sadece sensin. Bu yüzden başını koru:) İyi ol, kıymet bil ve neşelen:)! Mum yak:))))

Yaaaniiiii bugünden hazırlıklara başla!

Eksiklerini tamamla. Hüzünlerini yüreğinde hissettiğinde, dualar et… Ben bu harfleri yazarken biraz duygulandım az önce mesela. Gözlerim de azdan nemlendi:) Ve gülümsedim hemen. Bazan hüzünlerinle dokunursun özlediklerine… Buna bile sevinirken bulabilirsin kendini. Sana zarar vermez böylesi anlar. Bilakis, anlamlanırsın.. Sana güç verir sevdiklerin uzaklardan… Sevmektir anmak.. Anmak sevmektir böyle böyle… İşte böyle:)

Güzel bir yeni seneye sondan 2. gün olsun:)

Göğün gezegenleri her ne şekil alırlarsa alsınlar, hepimizin şansı, bahtı, sağlığı, her güzel şeyin bereketi, huzuru, mutluluğu, parası pulu, malı mülkü bol olsun:) Gülümseyelim de tam olsun:)

Sevgilerimle:)

Reklam

Tefler 2020 İçin Çalıyordu:)’ için 4 yanıt

  1. Ooohhh vur patlasın çal oynasın bir yıl sonu olacaktı ama okumakta biraz geç kalmışım yeni gördüm. Elinize yüreğinize saglık iyiki yazıyorsunuz teşekkürler😊🥰🍀🦋

    Liked by 1 kişi

    1. Çok güzelsiniz🙏🏻❤️ Sizin güzel yüreğinizin yansıdığı her şey zaten gayet güzeldir🙏🏻 Teşekkürler… Sevgiler🥰

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s