Yeni Yılımız Kutlu Olsun! Hoşgeldin 2021:)

Veeeee işte 31 Aralık geldi. Şu an yeni günün ilk saatlerindeyim. Yani eski yılın son saatlerinde. Evde eğer ufak bir tatlı ruh var ise o eve mutlaka uğramalı Noel Baba:) 31 Aralık gününün ilk saatleri demek benim için, bir Elf gibi çalışmak demek:))) Bir sürü hediyeyi gizlendikleri yerlerinden çıkarmak ve de onları yeni yıl neşeli kağıtlarla hediye paketleri haline getirmek demek:) Az önce tüm hediyeler paketlendi ve üstlerine hediyelerin kimlere ait oldukları yazıldı:) Tatlı bebeğimin uyku sesi nefeslerini duyarken, cırt bırt bant ve kağıt sesleri çıkardım salonda:)))

Biz her sene Noel Babaya mektup yazarız:)

Bu sene de yazdık. Yeni yıla en geç 20 gün kala mektuplarımızı yazarız oğlumla. Yeni yıl İçin dileklerimizle birlikte, yüreğimizdeki hediyeyi isteriz Noel Baba’dan:) Hooo hooooo hoooooo diye gülümser mektuplarımız bize, o noktayı koyup da zarflarımızı kapatırken biz:) Zarfları ne yaparız peki? Başucumuza koyarız tabii ki deeeee:)))) İşte böyle:) Bir de mektup kağıtlarımız çok özel olur. Yani dünya cömerti, iyi kalplisi Noel Babaya ihtimamsız mektup yazmak, acaba olabilir mi?:) Neon renklerde sayfalara yazdık bu sene:) Geçen sene başkaydı:) Her sene başka:) Sıkmıyoruz adamı:)))

Neşeli olmak mucize!

Her çocuğun Noel Babası olmalı. Çünkü her çocuğun mucizelere inanan bir yürekle büyüme özgürlüğü olmalı. Bir insan mucizelere çocukken inanmazsa, ne zaman inanır? İnanmaz…

Benim Annem dünyanın en sihirli Annesiydi…

Harflerim ve her zerrem elbette Allahtan sonra Annemin eseridir. Öyle güzel bir Anne oldu ki bana, ben her zaman mucizelere inandım. Çünkü Annem mucizenin tam da kendisi oldu, HEP. İstediğim her şey her zaman benimdi. Ama asla şımarık da olmadım. Kıvamı iyi tutturdu yani:) Canım benim…. Ben nasıl hayalleri ışıl ışıl bir çocuk olabildiysem, şimdi ben de evladıma böyle davranmayı biliyorum. Çocukluk, mayalanmak gibi. Nasıl mayalanırsa insan evladı, öyle lezzetleniyor.

Sevmeyi öğrenmemiş çocuklar, çocukları seven büyükler olabilirler mi…..?

Aslında çok kızardım ben gerektiği gibi davranmayan herkese. Benle ilgisi olsun, olmasın. Biri bana bir ihmalden bahsetti mi eyvah! Hemen silahlarımı donanırdım sazlı sözlü:) Bende silah ancak ifadeler:) Bana göre bir insanın sevgiyi göstermemesi olanaksızdı. Eğer bir insan sevgisizse bu onun tembelliği, kolayı seçmesiydi. Bir de o insan zaten kötüydü! Nasıl olur da bir Baba evladını sevmezdi ki?! Ya da bir Anne…

Anne ve Baba olmak gerçekten çok büyük bir sorumluluk demek.

Çocuğuna güzel şeyler öğretemeyecek kadar hasarlıysa birey, o zaman önce tedavi olmalı. Gerçekten! Başka coğrafyaları bilmem ama buralarda insanlar sadece fiziksel sorunlar yüzünden doktorla tanışıyorlar. Peki ya ruh? Acaba her şeyi yaşayıp da sonra özellikle de ruhen sağlıklı olmak mümkün mü? Değil! Herkes çok güçlü ama(!) Herkes kendisi için bunu diyor. Peki güç nedir? Ağlamamak mi? Güzel sözler söylememek mi? Değer vermemek mi? Kendi çocuğunu bile sevmemek mi???

Yeni yıl gecesi bir düşünür müsün? Sen ne kadar güçlüsün???????

Eskiyen senenin son saatlerinde bunları yazıyorum ki herkes kendisi için temiz bir sayfa açsın hayatında. Tamam Anne ve Babanda sevgiyi öğrenmemiş olabilirsin. Ama bu seni, kötü bir Anne ya da Baba yapmamalı. Buna gerçekten hakkın yok. Herkes sevdikleri için bu gece bir sürpriz planlanmalı. Karınca, kararınca. Hiç bir şey yapamıyorsan, çık dışarı ağaçtan bir dal kopar ya da yerden bir taş bul. Yanında baldan dillerini de dök sevdiğinin gözlerine bakarken. Ver hediyeni. O sevdiğin gözler, eşin, evlatların, Annen, Baban, kardeşlerin yani hayatında her kim ya da kimler varsalar, onlar bilsinler ki sen her zaman elinden gelenin en iyisini yaparsın. İnan herkes sadece bunu arıyor. Elden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir yürek aranan. Çünkü elden gelenin en iyisini yapmak, SENİ SEVİYORUM demektir…. Ve bu GERÇEKTİR.

Annem her yeni yılda varlığıyla neşe saçardı yuvamıza…

Hep mutlu yeni yıllar yaşadım ben. Çok şanslıyım ki bizimkiler Anne ve Babalarından sevgi de görmüşler saygı da. Güle oynaya gecelerimiz olurdu bizim yılın her günü. Annem hep koklardı beni. Her yemeğin en güzel yerini bana yedirirdi. Salatanın kırmızı suyunu kaşıkla içirirdi. Karpuzun ortasının adı “Doğur” du:) Ben öyle demişim, Annem unutmamış… Yumurtamın yanında limonatam olurdu mutlaka. Yumurtamda da tereyağı ve peynir… Böyle böyle severdi Annem… Sarmaş dolaştık hem ruhen hem bedenen… Gözleriyle, ilgisiyle, sesiyle, mucizeleriyle severdi benim dünyalar güzeli mucizem….

Anılarımız vardı bizim…

Annem severken çocukluk anılarımızla severdi evlatlarını. Hiç unutmazdık geçmişimizi böylelikle. Aramızdaki bağ daha da güçlenirdi… Harflerimden anlaşılıyor olmalı. Bağımız hala çok kuvvetli……. Mekanı cennet olsun inşallah canım Annemin……

Yani Anne ve Baba olmak sadece nüfussal bir durum değil.

Bebeğinin ayak numaraları, dudaklarında olacak mesela. O minik poçacıkların büyüme sensörü, öpücüklerin olabilecek. O kadar yakın olmak isteyeceksin. Öyle ateşi çıksa bile dönüp de arkanı yattın mı olmaaazzzzzzz…. Ya da özel günlerinde kaçtın mı hiç olmaz o iş! Yeni yıl gelirken sen ortada olmazsan, nerde senin Anneliğin, nerde senin Babalığın. Döverrriiimmmmm:)

Aaaayyyy:)

Yahu yükseldim yine:) Noel Anne mi olsam, çıksam mi dünyayı gezmelere:)? Nerede mutsuz bir çocuk görsem, o evdeki büyükleri dövsem mi acaba?:) Ama insan bir şeyler yapmak istiyor işte.

Her çocuk mutlu olmalı! Özellikle de bu gece…..

Lütfen evlat varsa hayatında, Anne ya da Baba olarak sana yazıyorum şu an o zaman. Bugün ona mucize ol. Henüz büyümeden, ona güç ol. Bir çocuk ailesine ne kadar inanırsa, ne kadar ailede mutlulukla, sevgiyle büyüyebilirse, o kadar sağlıklı bir birey yetişmiş olacak geleceğe. Önem vermektir sevmek. “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi çok güzeldir. İzlemeyen varsa lütfen izlesin. Filmde sorgulanır sevgi. Çok da yerli yerindedir bu sorgulama. “Sevgi neydi?” der Asya. Ve yanıtlar yine kendi. “Sevgi, emekti…”

Evet sevgi emektir!

Çocuklar bugün ve her gün mutlu olsunlar! Bugün ailendeki her ferdi mutlu et! Buna önce evladından başla!!! Mutluluk parayla ilgili tabi ki. Yani en azından insan ne kadar az stres altındaysa o denli sağlıklı hissedebiliyor çünkü. Vücutta sürekli “Tehlikedesin!” alarmı çalıyorsa, huzurlu olabilmek hormonal olarak mümkün değil. Her stres anımızda vücut büyük bir tehlikede olduğuna inanıyor… Bu inancı kırmak için zaten tüm meditasyonlar. Her şartta bu salgıları iptal etmek çabası. Dua etmek çok güçlü bir meditasyon mesela. Ne kadar inanırsan Yaradana, o kadar güvende hissedebilirsin…

Lütfen güvende hisset…

Ve olacak olanın zaten olacağını bil. Olmayacak da olmayacaktır. Sen niyetlerini güzelleştir, yüreğini iyiliklerle tertemiz et. Gerisini akışa bırak, olur mu? 2021 böyle gelsin hepimize. Tertemiz ruhlarımızla, gülümseyerek girelim yepyeni ayların içine:)

Her kim varsa hayatımızda, gülümseyelim hepsine:)

Hayırsız Anne ya da Baba var da hayırsız evlat yok mu? Hepsine gülümseyelim bugün. Affedelim onları. Hayırsız kardeşleri, dostları affedelim. Hayırsız mı olduk kendimize ve herkese? Kendimizi de affedelim o zaman. 2020’nin son gününde tüm afları ilan edelim:)

Bunun için de bugün güzelliklerle temizleyelim ruhumuzu ve çevremizdeki tüm değer verdiğimiz ruhları…

Dediğim gibi. Eğer evde evlat varsa, Noel Baba olalım onun için bugün. Sevdiklerimize sürprizler yapmak İçin harika bir bahane, eski seneyi uğurlarken, yeni seneyi karşılamak! Partilemek geceyi! Elf olmak:) Hediyeler almak, onları tatlış tatlış sunmak. Eşe dosta güzel sözler söylemek. Güzel giyinmek. Güzel softalar kurmak. Bu dünyadan göçenlere, dualar okumak… Onların ruhlarının hediyelerini, hayırlarla göndermek… Paylaşmak bugün yenenleri içilenleri… Komşuna mesela biraz tatlı ikram etsen güzel olmaz mi? Masalar Covitten dolayı ıssız. Bir şeyler göndersen sevdiklerine, aynı masada gibi olsan bu gece mesela. Yanında çalışanlara hediyeler alsan? Çevrende sorsan, sobası yanmayan birileri var mı??? Odun, kömür alsan hani onlara… Biraz tavuk… Azıcık çerez….İyi olmaz mi?

Hani elin neye erişebiliyorsa, sen bugün bir mucize olsan çevrene, mutlu olmaz mi dünya?

Bugün istifa et olumsuz olan her şeyden. Eğriden ayrılıp, doğruya geç bugün, lütfen! İyilik de bulaşıcıdır bak. İnan ki öyle. Yap iyilik, at denize sen. Halik yazsın ömrüne ömür, sağlığına sağlık. Zalim olmayı seçme bu sene. Zalim olanlarla yar olmayı, yoldaş olmayı seçme… Bu sene farket! Ölüm varmış bak! Tüm dünya neler yaşadı! Hala kezzap gibi dolanma sokaklarda, evinde, ofisinde! Artık gül gibi ol… Mis gibi ol… Güneş gibi ol… Kendine ve tüm evrene huzur ver. Göreceksin, bu işten en kazançlı sen çıkacaksın. Bir var ayaklara düşmek, bir var baş tacı edilmek. Sen hayatını hangi konumda yaşamak istersin???? Ona göre et ettiklerini. Bulacakların sadece ettiklerin oluyor çünkü alemde….

Velhasıl kelaaaammmmmm, yılın son günü. Artık toparla kendini de çevreni de.

Kötü alışkanlıklarından kurtulmayı yaz yapılacaklar listene:) Daha çok sevmeyi, hediye almayı, mutlu etmeyi, mutlu olmayı, sağlıklı beslenmeyi yani her güzel şeyi, olması gerekeni hedefle işte:) Bu sene için söyleyelim mi hep birlikte?

Çok mutluyum!

Çok sağlıklıyım!

Çok başarılıyım!

Çok huzurluyum!

Çok zenginim!

Kendimi ve herkesi affediyorum!

Kendime güveniyorum. Ben güvendeyim:)

Kendimi ve tüm evreni çoooooook seviyorum.

Bana ve çevreme zarar veren her olumsuz alışkanlığımı bırakıyorum!

Öfkeyi bırakıyorum.

Hüznü bırakıyorum.

Geçmişi bırakıyorum.

Genetik ya da yeni tüm hastalık ihtimallerini bırakıyorum.

Korkularımı bırakıyorum.

Her şey çok güzel, şükürler olsun…

Oh:) Bunları sürekli söyleyelim tamam mi? Eskiler ne demişler? “Bir şeyi kırk defa söylersen, olur.” O zaman kırk kere hatta kırklarca kere söyleyelim. İçimizle, dışımızla, her bir zerremizle inanalım iyi olan, güzel olan her ne varsa. 2021 bambaşka güzel bir yıl olsun! Covit gitsin! Kötü olan her şey gitsin! Geriye tertemiz bir dünya kalsın. Dünyalar bizim olsun hatta!:) Oh beeee!:)

Yeni Yılımız Kutlu Olsun!:)

O zamaaaaaaannnnnn:) Seneye görüşürüz:)

Hoooo hooooooo hooooooo!!!!!:))))))

Bugün mucize olmayı unutursan, rüyanda tependen bir kova su döksünler emiii:)))))

Reklam

Yeni Yılımız Kutlu Olsun! Hoşgeldin 2021:)’ için 4 yanıt

  1. Yeni yılınız kutlu olsun
    Tüm dileklerinizin isteklerinizin gerçekleşmesi dileği ile mutlu yıllar Saglığınız, Neşeniz, huzurunuz daim olsun inşallah🤗🥰🌼🍀

    Liked by 1 kişi

    1. Çok teşekkür ediyorum. Ben de size çoook sağlıklı, mutlu, huzurlu, her güzel şeyin bol bol olduğu bir yıl ve nice nice yıllar diliyorum🙏🏻 Çok sevgiler🙏🏻🥰🎉🧚🎁☕️🎡☀️

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s