Kapüşonlu Severim Ben Yağmuru:)))

Yağmur yağıyordu yine o sabah. Bu sabahki gibi bir yağmur vardı dışarıda. Mevsim daha ılımandı lakin. Nasıl dökülüyor yere bulutlar. Penceredeki cam, saklıyor beni tüm bu neşeli ıslaklıktan! İçimde koca bir yaşamak, elimdeki çay fincanına sığmıyor o zaman… Gidiyorum üstüme bir şeyler giymek için vestiyere. Aaaaaa! Yağmurluk yok! Böyle bir havada giyecek bir dış üstüm yok!!! Yeni evlenince:) Ne getirmişim yeni eve??? Hey gidi Leyla! Yağmur yağmayacak sanki?! Alsana bütün eşyalarını yeni hayatının akacağı duvarlara! Yok:) Almamışım işte:)

Doooooğru bir mağazaya:)

Deli öpmüş beni! Allahtan avm de bu mağaza:) Çünkü 9 tane kadarına girilip çıkıldı kesin:) Yok!!!! Yağmurluk yok! Hadi bende yok, taze evli kafası(!) Bre avm sende neden yok yağmurluk?! “Efendim biz hep sezon ürünleri sattığımızdan…..” diyor şeker satış elemanları… Neyse:) Alıyorum su geçirmez karlık bir şeyler(!) Yağmur da bana kıyamıyor tabi:)) Durmadan yağmaya devam ediyor bu uzuuuuuun süreli gecikişime rağmen!

Mis gibiii boğaz!

Hoppaaaa diye parkediyorum şöyle bir kıyının kıyısına:) İçimde çooook hınzır bir çocuk:) Islanacağım yağmurda!!! İ̇stanbul boğazı çoğalırken bereketle, ben o camın arkasında kalmayacağım! Hayata karışacağım sular seller gibi! Oh! Martılarlayım işte! Nasıl yağıyor ama yağmur:) Tepemde damlalar yankılanıyor. Kapüşonuma akan gökyüzü öyle mis ki:) Yürüyorum sakince… Etrafım koşuşturuyor. Millet ıslanmamak için kapmış saçak diplerini:) Ben bir suyum ki yağmurda… Damlalar aktıkça, birikiyorum sanki… Ait olduğum şeye kavuşur gibi huzurluyum… Bana ait taneler, ruhuma katılır gibiler.. Tamım… Tastamam…

Üşüyene kadar yürüdüm öyle.

Sonra arabaya geldim. Yağmur hala yağıyor. İçimden de diyorum “arabaya da bir şey mi sereydim ne:)))” Sünger Bob gibi arabanın içine aktım çünkü kontağa basana kadar:) Yağmurda yürümenin bir bu tarafı çok cıvık bir mesele:) Yahu su işte. O da kurur gider ama işte bir garip oluyor arabayı su basınca yine de(!) Gerçekten nasıl bir su bastı arabayı:) Bunlar işte neşeli şeylerin yan etkileri olur her zaman:) Eğlenirsin ama azıcık delicesinden bir eğlenmeyse o, mutlaka peşi sıra bir minik faturası olur:) Neyse ki arabası için nefessiz titizlerden değilim:) Bir yay burcu olarak arabayı suladım, geçti:) Ne yapayım yani, o kadar mutlu olmuşum, üstüne de saçma sapan bir şekilde bunalayım mı??? Yoooo:) Aksine eve gideyim de bir keyif yapayım:)))

Sıcak bir ev, yağmurdan sonra nasıl da başka harikadır!

Biraz da evi suladıktan sonra üst baş değişti, alındı ele, üstü tüten bir sıvı, geçildi camın karşısına yeniden. Gülümsendi eeen ama en içten. Az önce o sular seller içinde ben de aktım! Hayata karıştım! Çocuklar gibi suyla oynadım işte! Oh be! Bütün sıkıntılarımdan arındım yağmurda. Ne kadar endişem, ne kadar hatam varsa, hepsi tertemiz oldular yağmurda. Şimdi diyeceksin hemen. “Ne derdin vardı ki o kadar?” Yoktu. Hiç yoktu hem de… Ama insan an içinde ne kadar şanslı olduğunu, acaba ne kadar anlayabiliyor? Mesela sen? Şu an farkında mısın ne kadar güzel bir dünyan var???

Hepimiz kafaya bir şey buluyor ve takıyoruz.

Sırf yaşadığımız anı farketmeyelim diye sanki.. Halbuki o zaman üzülmeyi bilmiyormuşum ben. Annem varmış mesela… İnsan anlayınca, andaki zenginliklerin ne kadar zenginlik olduğunu, o yoklukta… O zaman daha bir sarılıyor anlarına… Ve kıymet bilmeye başlıyor. Kendini ve evreni daha çok sevmeye ve olanı biteni affetmeye. Sonrası zaten yağmur da yağıyor, güneş de açıyor. Önemli olan sen hissettiklerinle kaç mevsim yaşıyorsun ömründe?

Bugün de yağmur var:)

Bak şu güzel zerrelere. Hisset onları. İçinin yıkanası taraflarını aç yağmura. Belki yürü biraz? Belki izle göğü bu kadar coşarken hem de. Dua et hatta nasıl biliyorsan öyle. Yağmurda edilen dualar kabul olurmuş denir. İnan. Bugün iyi şeylere inanmayı seç mesela. Sana huzur veren her ne varsa bugün, koşulsuzca inan. Ne kaybedersin ki? Bugün dünde gülümseten şeyler gelsin aklına. Yarına umutlarla yürüdüğünü her zerrende hisset. Şu an gülümse hatta:) Gülümse. Hayatta olana olmayana gülümse… Özlediğin kadar gülümse bugün. Korktuğun ve yorulduğun kadar gülümse. Ömrün kadar gülümse bugün. Soğuk kadar ve zaman kadar hatta.

Ortasında haftanın su iç daha fazla:)

Su iç. İçine su tık:) Kilo aldırmıyor ve içindeki toksinleri falan da atıyor senden dışarı:) İçmen gereken suyu içmiyorsan şayet, bak bugün göğe:) Aklına su içmek de gelsin bundan böyle her yağmurda:) Bana hatırlattığı gibi su içmem gerektiğini, sana da bir işaret olsun yağmur:) Yapmur damlaları bundan böyle dip notlu:))) Su içileeeeee!!!!

Gün böyle böyle aksın!

İçinden geçeni ertelemediğin bir gün olsun dilerim. Ben bu yağmurda, dündeki yağmuru hatırladım. “Keşke o gün yürüseydim…” demeden hem de. O kadar önemli ki “keşke” dememek. İnsan yaşarken, hayat içine sinmeli. Pişmanlıksız!!! Zaman geçtikten sonra başka bir an aynı manzaraya geldiğinde, insan bir keyiflenebilmeli. Hani “Bu yollardan geçtik biz.” derken içi kocaman olabilmeli insanın. İçi daralmamalı vahlarla, tühlerle. Hadi dün geçti. Yaşanmamışlıklar da kandırıyor insanı. İnsan, zararın neresinden dönerse kar oysa. Kes at şimdi hayatındaki tüm kayıp zamanları! Başla yeniden hayatı yaşamaya! Kayıt de bugün ve en mutlu anlar senin olsun. Yağmurda yürü, çay iç, onu ara, annene sarıl, bebeğinle oyunlar oyna. Bugün senin! Yarına götüreceğin en değerli zenginlikler, anıların!

Kar gelirken, yağmurlar coşarken bu işaret sana!

Harika bir gün olsun güzel canım. Şanslı değilsen, şanslı olduğuna bugün inan. Hayatında her ne yoksa, tam tersine inan bugün. İçine mutluluk geçsin. Yarına senaryolar değişsin. İçinde olduğun frekanstan kaçmış ol. Daha güzel bir dünya ancak böyle mümkün. Sen nasıl bakarsan ancak öyle görürsün. Güzel bak bugün! Güzel bak. Dünya nasıl olursa olsun, bu senin güzelliğin olsun!

Çoooook sevgilerimle hep olduğu gibi….

Islan bugün!!!! Sadece mutluluktaaaaannnnn!:)

Reklam

Kapüşonlu Severim Ben Yağmuru:)))’ için 7 yanıt

 1. Kar yağışını sıcacık seyrettiğim odamda, bol yağmurunla ıslandım, suyumu içtim sayende bir bardak daha… Ve şükredip olana, olacağa da gülümseyerek el ettim uzaktan… dedi “geliyorum, az dayan!” bu gün ben bu güzel blog yazarının kelimelerine yaslandım… O yağmurluk oraya gelecek; dedim hınzırca… yağmuruna sağlık 😉

  Liked by 1 kişi

  1. Ne kadar güzel harfler bunlar böyle🙏🏻 Nasıl da içime sindi bu güzel oluşlar, bu tatlı hayat🙏🏻 Çok teşekkürler paylaşım adına🙏🏻❤️ Yağmurlarımıza sağlık🙏🏻 Sevgiyle daima…

   Liked by 1 kişi

 2. Gecenin 00:59 bu metni sonuna kadar okuttun ya, ne diyeyim bilemedim. hep yaz, hep söyle. Yağmurun ruhumuza verdiği mutluluğu kabinin sesiyle bizlerle paylaştın, bizlerde ortak olduk. 🧿💐

  Beğen

  1. Ne güzel harfler ve ne güzel dedin. Çok teşekkür ederim. Yazmak, nefes almak benim için. Durmam nefeslerimce. Çok sevgiler…

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s