Şubat! Batma Gözüme Gönlüme!:)

Şubat! Benim kırmızı rengim. Şiirlim, danslım, hediyelim. Benim çok bereketlim Şubatım:) Ayyy! İnsan Şubat ayına girince bir gönlüne denk arıyor:) Ayağını denk almak vardır ya:) Ordan geldi çağrışım:) Ayağını denk al? Gönlüne denk bul:) Şubat gelmiş Şubat!!! Bir çalkalan şöyle bakalım. Nasılsın? Şubat sana ne ifade ediyor? Batsın mı bu Şubat’lar? “Oh ne mutlu!” mu? “Şubat da ne ki?” mi??? “Yoksa siz hala hediye alamayanlardan mısınız?!)” mı????? Şubat kime gelmiş bu sene?:) Sana gelmiş mi? Maaaşallah mı? Vah tüh mü? Neresindesin Şubat’ın bir görün bakalım kendine:)

Aşkın ömrü kısa diye!

Aşka bildiğimiz üzere ömür biçilir. Bilim insanları bir şeyler derler, bizler de “hıııımmmmm” diye aydınlanırız(!) Böyle aydınlığı ben ne yapayım yahu?! Aaaaaa! Herkesin aydınlığı da kalbi de kendine:) Aşkının ömrünü sen bilirsin! İlla labaratuar görmüşü bilecek değil(!) Saygımız sonsuz bilime, ilime ama istisnalar da vardır elbette.. Neyse:) Aşkın ömrü var mı? Bu ömür neye göre biçiliyor? Aşkın ömrünü uzatacak gıdalar nelerdir(!) Ayyyy!:)))

Aşk olsun!

Biri birine bozulurmuş gibi olunca “Aşk olsun” denmesini de hiç anlayamadım??? Sorular sorulmuşken hazır, bunu da araya sıkıştırayım dedim:) Nedir? Neden “Aşk olsun”???? Biri birine güceniyor, sonra hemen aşk dileniyor? Yani şaşırılan, anlaşılamayan bir mevzuya aşk neden karıştırılıyor? Şifa niyetine mi?:) Aşk bir taraftan da acaba anlaşılmayana ya da incinmişliğe şifa ve aydınlık mı demek? Demek ki öyle?

Aslında evet! Aşk hayat verir! Yani bana göre:)

Peki aşk senin hayatına neler katar??? En karasından mı aşklanırsın? Yoksa masal mı olursun, aşk olunca her zerren??? Nedir sende durum? Duruma göre mi aşka bakarsın? Aşk sana göre iyi ya da kötü bir şey midir?

Aşk bu aşk!

Ne renk olursa olsun aşk, aşktır ya! Aşk vardır. Aşk harikadır. Karadır, beyazdır ya da en kırmızıdır. Kişiden kişiye değişir tabi:) Aşk her kişide başka bir renk verir:) Kimene kırmızı çok yakışır, kimine mor:) Beyazı zaten düğün dernektir…

Aşk öyledir böyledir ama kalbinin atışıdır…

Aşk hatta kalptir! Yaşama belirtisidir aşk. Yoksaaaa? Yoksa sen hiç aşık olmadın mı????? Sakın bunu deme işte… Eğer olmadıysan şu ana kadar, bundan sonra aşık olman da sanki zor gibi:) Yani pandemi dönemi… Eros da zorlanıyordur yani. Herkes maskeli, duvarlı falan(!) Ya liseliler…? Pandemiye rastlayan liselilere hiç kıyamadığım doğru tabi… En güzel aşk, lisededir çünkü….. Bir de evlenmeden öncededir:) Evlilik aşkı öldürür meselesi gibi klişe bir bataklığa ASLA saplanmayacağım. Herkesin evliliği de aşkı gibi kendine tabi ki:) Herkes bilir herkesin bildiklerini:)

Aşkı renklere boyayan ve ona sıcak süt muamelesi yapan insanlıktır! Yoğurdu üflemeden ye ey insanlık! Bazı sütler ağız yakmasıyla efsanedir!

Aşırı aşka gelmiş harflerim:) Yürü be Arzu!

Aşk. Kalbini hissettiren duygu. Seni olumlu halde de olumsuz halde de üretken yapan büyü. Etrafına baksana. Her ne görüyor, duyuyor ve dokunuyorsan, aşkın eseridir. Aynaya bak mesela. Sen! Evet! En güzel eserisin aşkın. Annenle baban mutsuzlar mıydı? Sakın kafan karışmasın. Senin oluştuğun an, inan herşey yolundaydı… Ve hayat zaten an andır. Anlıktır. Doğum da ölüm de aşk da anlıktır. Anda kalacaksın. Anda bulduklarınla donanacaksın ki tüm tarihlerin zengin olsun. Anı, kaçırmayacaksın. Hayatın tadını kaçırmayasın. Şu aşk gemisini hele hiç, kaçırmayacaksın…

En güzel aşk eseri olmak insana güç verir. Senin en güzel gücün, aşka inanmaktır. Yani kendine olan inancındır. Aşk, güçtür, “güç iş” değil…..

Aşk geçicidir diyenlere!

Bu oje mi? Ruj mu bu? Kalıcısı olsun mu? İlla mı? Geçici diye korksun mu insan aşktan? Sen???? Kalıcı mısın dünyada? Varsa çaktığın bir kazık dünyaya, paylaş hemen yorumlarda:) Biz de ölümsüz olalım hemen(!) Aşk geçici! Evet. Aşk geçici. Çünkü aşk, çok doğal ve özgür bir şey. Kendini tekrar etmeyen, sihirli ve yöneten bir enerji! Aşk, ayaklarını yerden keser de aklını başından alır da gözlerin de aşıkken gayet kör olur:) Ne güzel! Böyle bir etkiyi nerde bulursun ey insan nerde? Hangi içtiğin, hangi yuttuğun sana bu muhteşem boyutu vadedebilir???

Aşk!

Aşk bana göre şanstır. Ancak şanslıysan, aşkın tadına varabilirsin. Kendini bırakabilecek ve kendine çooook güvenecek kadar güçlüysen kendin kendinde, o vakit birinin tüm saçmalıklarına açık bırakabilirsin, tüm savunma sistemlerini. Kendine şöyle dersin, “Ben bu yağmurda yürürüm! Ve ben kapatırım gözlerimi.” Bırakabilirsin kendini, birinin seni mutlu etmesine olan inancınla. İnanabilirsin şarkıya ve şiire. Saçma sapan gülebilirsin. Sadece tek bir şey, kalbini ağzına getirebilir. Yüreğin dudaklarında ancak aşıksan atabilir. Ve biri ancak aşıksan, kalbini öpebilir dudağından…

Yüreği öpülmüş insanların tenleri hayattır…

Güneş gibi sıcacık olmaktır aşk. Güzel gülendir sevilmişi insanın. Meyve gibi düşün:) Mevsiminde güneşte olgunlaşmış o ballı meyveleri hisset ellerinde. Mis gibi kokarlar hani. Hani yararlar insana, şifalandırırlar. İşte insanın da aşklanmışı böyledir. Huzur verirler insana. Neşe saçarlar. Harika eserler, hep içinde aşk bulmuş insanlardan fışkırmıştır dünyaya tüm tarihlerde.

Evet! Aşk, güneştir insan ruhu için. Ne kadar aşk, o kadar mucizedir ömürde…. O kadar yaratımdır… O kadar üretimdir… Aşk! İçimdeki en güzel harikadır benim…

Nefestir aşk!

Yaşamaktır çünkü. Amaçtır uyanmaya. Daha güzel ve yakışıklı olmaya en güzel kalıptır aşk. Aşk en mutlu mesaidir. O hediyeler, o mesajlar, o çekilen fotoğraflar. Nasıl da gönülden nasıl da refleks olur hepsi…

Aşk sanattır!

Birbirini mutlu etme sanatıdır aşk! Garip, tuhaf şeyleri akıl edebilmektir. Dengesizliğin en güzel denge olduğunu keşfetmektir. Nohut odayla bakla sofadır aşk. Samanlığın seyranlığıdır. Kalbin kalbe karşı durduğu, o duruşta çıldırasıya attığı en enfes ritimdir. Evet, aşk en muhteşem ritimdir. Aynı anda aynı şeyleri söylemektir:) Onu düşünürken seni aramasıdır aşk. En sevdiğin, şarkının hep o anda çalmasıdır. Hatta tüm mutlu şarkıların seni anlatmasıdır aşk. Yıldız kaymasıdır, havai fişeklerin patlamasıdır, bir kucak güldür aşk!!! Aşk… Anlatılmaz yaşanır denir ya hani:) Bilakis aşk, anlata anlata bitirilemeyen, yaşamaktan bıkılmayandır…

Aşk meşk:)

Aşk ile meşk hep tekerlenir cümlelerde. İyi de yapılır. Aşk meşksiz olur mu hiç? Olmaazzzz:) Aşkın olduğu yerde meşk, meşkin olduğu yerde de aşk vardır. Çünkü aşk, duyguları hooooop en doruğa çıkarır. Ve dorukta da her zaman aşk ile meşk vardır zati:) Bundandır işte aşk meşk işleri denir:) Yani ne yürekte ne de sözde aşk ile meşk ayrı düşmezler. Ve şarkılar da duyguların hep ifadesidir, bundan… Aşk… “Bir şarkısın sen… Önür boyu sürecek….:)” Ne güzel şarkılar vardır aşk dolu!

Şubat boyu herkes bol bol şarkı söylesin! Bu şarkılar boşuna mı yapıldılar?! Kalbin boşsa da söyle! Dolmasını bekleme! Bekleme yapma:) Bari kalbin bir şekilde aşkı hissetsin bu kış kıyamette(!):)

Aşk!

Aslında harflerim durmak istemiyorlar lakin tadında bırakmak da tabi en güzeli:) Aşk da zaten bunu yapar kendi otomatiğinde. Aslında bitmez. Sadece zirvede bırakır aşk:) Ya da dediğim gibi herkesin gönlü bilir orasını:) Aşkın ömürlük olup olmadığını aşıka soracaksın. Ama neden sorasın ki? Herkes kendi aşk meselesiyle ilgilenecek ki aşk bir rahat etsin(!) Sen tabi aşık olmazsan ne yapacaksın? Onu bunu diline dolayacaksın! Fesatlık diz boylarını bulacak. Sonra da aşık olmak mahallenin güzeliyle yakışıklısına yasak edilecek… Olmaz! Sen de yaşa, onlar da yaşasın. Başa gelen her bir şey, sırf yaşamamaktan, sadece izlemekten geliyor. Ne onu bunu izle ne de dizi! Kendin oyna, kendini izle bu dünya denen oyun salonunda… Aşıklar da bir nefes alsınlar şu fani gezegende! Dedikodu yapma! Aşık ol:)

Heeeyyyyttttttt:)

Bir Salı akşamı nihayet harflerimi paylaşıyorum! Biraz yoğun başladı bu hafta. Aslında bu coşku dolu harflerim ayın 1’ine layıktı lakin kısmet bugüneymiş:) Tarihleri de biz uydurduk zaten ya. Nema problema:) Bu da başka bir konu, hiç girmeyelim. Harflerimi Şubat tadında bırakmak istiyorum mümkünse:)

Sana, bana, tüm evrene muhteşem bir Şubat diliyorum! Aşkla….:) Yarın görüşürüz:)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s