Evsel Batık Ve Müzik:)

Sihir. Nedir bilir misin? Müziktir. Bu. Çok da cadı, süpürge, Alahattin falan gerekmiyor büyü için. Hacı hoca değil çözeni bağlayanı. Sensin! Sana iyi gelen her şey SİHİR! Bana en iyi gelen şeylerin başında müzik var. Bugün öyle karmanla çorman hallerde savruluyor ki notalar:) Ayyuka çıkan sesler, ayyuku bile şaşırtmış olabilir bir kaç nebze:)) Artık o da ne kadarsa:))) Ohooo! Nerelerden nerelere gidiyorum duvarlar içinde sabahtan beri. Bugün müziğe çok ihtiyacım var. Sebep? Pandemi dolayısıyla eve yardımcı çalışanlarım gelemediğinden diyorum ve de yutkunuyorum… Evin her bir köşesi başka mevsim bir köşe oldu. Ortada da gerçekten su şişesi!!! İnsan alışmayınca bir şeyleri kaldırmaya kondurmaya, o su şişesi de öylece kalıyor tabi ki ortada(!) Ve işte artık iyice göze gönle batınca da bu şişeler, o zaman kalkış vakti geliyor kolları sıvamak için:) İyi ki şarkılar var. Her ne yapıyorsam, şarkılar çalıyor ve bunalım kesici almış oluyorum anlayacağın:) Ağrı kesicinin bir tık altında bu bunalım kesici listesinde olanlar. Tabi yine butik haller hareketler söz konusu:) Kime ne iyi gelirse. Bu yüzden de kendini tanıman çok ama çok önemli.

Peki sen kimsin?

Kendini yeterince tanıyor musun? Bunu gerçekten net söyleyebilir misin? Bir bakar mısın? Neredesin? Olduğun şey kimin eseri? Bunu anlamak için, hayatında en sevdiğin ve de en sevmediğin kişiye bakmanı tavsiye ederim. Zaman aralığı da önemli bir detay. Bakman gereken tarihlerin, çocukluk saatlerin en çok. O zamanlara şöööyle bir git. İster uzan, ister zıpla, ister toplantıda ol. Bunu bir şekilde yap bence. Aman içinden geleni sakın geri gönderme. Çünkü beyin çok harika, bir o kadar da oyuncu bir şey. Sırf tüm dengelerin şaşmasın diye, seni hoooop paaaa cık kandıra da bilir. Bunun için sorguladığın an, önemli. Sorgula ve kendini dinle.

Sen kimsin?

Neredesin? Olduğun yer içine siniyor mu? Hayallerine götürüyor mu seni? Seni sana yakıştırıyor mu? İstediğin aşk kalbine dokundu mu? Yoksa sırf olman istenen kişi olarak mı aşık olamadın??? Ya da oldun sandın? Ya da aşktan bir haber mi yaşadın? İşsiz mi kaldın? Yeteneklerin parlayamadı mı? Ya da yeteneksizliğini donatmak için soluksuz mu uyanıyorsun her sabah? Kaçasın mı var o CEO koltuğundan? Şarkı söyleyenleri hüzünle mi dinliyor hale geldin büyüdükçe? Sor kendine lütfen. Kimin için oluştun? Sana iyi gelen rüzgar, hangi nefeste esiyor? Hangi coğrafyada görevlisin? Evren için yapman gerekenler atıyorken kalbinde sen çok mu duruyorsun durduğun yerde?

İçinde tarifsiz öfkelerin var olabilir…

İşte bu yanlış adreslerin sonundaki yorgunluk… Dinlenmek senin de hakkın. Kendine sırf bunun için sorular sor lütfen. Sor. Ve gerçek cevapları kendine söylemekten çekinme. İtiraf edince, yeni bir şey olmalı, biliyorum. Düzen değişecek o zaman. Tüm mantığa büründürdüklerin karışacak. Onca emekler boşa gidecek. Ama sen nefes alacaksın. Sence, değmez mi?

Ben de soruyorum:)))

Ve cevaplarımı öpüyorum çok kocaman bir şefkatle. Barış yapıyorum kendimle. Küsleri siliyorum tüm hanelerden. Hayatı daha çok seviyorum hep. Şarkıları. Bir tek şu ev işleri işte:))) Ona da diyorum, “spor niyetine iyi de geliyor hani”. Sanki zorlu bir mücadele ediyor ve kaslanıyormuşum gibi:))) Tüm ev işleri sevmeyenlere sevgilerimi gönderiyorum buradan. Bu işleri sevenlere de hatta daha bir çok sevgilerimi sunuyorum. Hayatta denge var. Birileri bir şeyleri sevecek ve diğerleri de sevmeyecek. Ortaya hem konuşacak konular çıkacak hem de yapılması gerekenler de yapılmış olacak. Yoksa ne olur bu dünyanın hali değil mi?

Doktor olmak asla istemedim!

Buradan tüm sağlık çalışanlarına da en ulvi duygularımla sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Bu değerli ruhların, dünyaya görevleriyle birlikte geldiklerine inanıyorum HEPİMİZ GİBİ. Yani mevzu ille de ev işleri değil. İnsan istediklerini ya da istemedikleri, şımarmak için söylemez. Sadece biri ve diğeri normal olarak birbirinden farklıdır. Aman da bu ne de güzeldir.

Yağmura dokundun mu bugün?

İstanbul öyle güzel ki yine. Yağmurlu bir halde dokunmak aşk şehrime, başka bir haz veriyor tüm hücrelerime. Al sana büyü! Nasıl arınmak bu! Sadece kendini yağmur damlalarına bırakıyorsun ve ıslanıyorsun. Düşünüyorsun, bu harika damlalar senin için gelmiş olmalılar. Ve sana içindeki çocuğu hatırlatıyorlar. Ve sevgiyi ve yaşamanın başka bir anlamı olması gerektiğini. Sarılsana yağmura bugün. Tüm boşluklarına sızsın o güzel serinliği, anlamı, huzuru… Bana harika geldi. Aslında yaşamak için zaman ayırmak yeter. Çok yoğun çalışıyor da olabilirsin şu an. Çok lüks geliyor olabilir sana cümlelerim. Ama değil… Aç pencereni ya da çık o çalıştığın yerin göğe karışabileceğin bir yerine. Belki pencere, belki kapı, belki teras? Bir yere… Ve dokun güzel yağmura. Ellerin içer mutlaka… İlla sırılsıklam olman gerekmez yaşamak için. Dokun yeter… Yağmura ve sana iyi gelen her manaya…

Muhteşem bir gündeyiz yine!

Evet, hüzünlü haberler, korkular, maddi manevi bir sürü konu var. Peki sen bunlar için bir şey yapabiliyor musun? Belki maddi yardımlar yapabilirsin? Olanlar adına inancına göre dualar gönderebilirsin? Başka? Gerisi yok. Çünkü aşıyı ev ortamında imal etmek biraz zor(!) O zaman kararmak, bunalmak, aldığın kara haberleri etrafına yetiştirmek yerine, lütfen sana iyi gelen bir şeyler yap ve iyi hisset. Maden küresel olarak bir yıpranış söz konusu, o zaman herkes kendi gemisinin dümeni başına geçecek! O gemiyi batırmak ya da yüzdürmek senin elinde. Kötü şeylere üzülmek sana zarar verir ama iyi şeyler yapmak ve düşünmek, sana ve evrene şifa olur. Lütfen, kendin için değilse bile benim için bundan böyle daha iyi hisseder misin? Ohhh:) Teşekkürler tüm “Evet”lere:) “Hayır”lara da teessüfler tabiii… Sizleri de aramızda görmek istiyoruz hemen:) Lütfen…

Perşembe! Şans demek!

Şu an sorguladın, eminim. Bilmediğin bir şey mi var acaba? Perşembe neden şans demek? böyle bir bilgi mi vardı da sen bilmiyorsun? Evet, bunu şu an ben söylüyorum. Perşembenin şans demek olduğuna inanmam için bir atasözü gerekmiyor. Bunun için bir makale beklemiyorum. Ben söylüyorum. Ben inanıyorum. Ve şans var oluyor:) Peki, sen de inanır mısın buna?

Perşembe şans demek!

O zaman şans dolu, harika günümüz, yağmurlarla bulaşsın ruhlarımıza! Her farkettiğinde yüzünü gülümserken bul diliyorum. Sana, sana iyi gelecek her şeyi diliyorum. Temizliğe devam edeceğim bu arada:) Bana güzel duygular gönderirsen, sevinirim. Harflerime bakarken, lütfen bolca gülümse, olur mu? Ben mutlaka hissederim…

Sevgilerimle…

🙂

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s