Annem Olmadan Yeniköy

Günaydın can. Sabahın martı seslerinde, bomboş bir soğuk masaya ilişmiş beden tarafım. Yürek tarafımda Annem. Yeniköy’ün bilindik bir mekanında, bir sabahta, öyleceyim. Yarın canım Annemin gittiği gün… 2 yıl önce bugün, Annem en alt katında hastanenin… Biz işte kötü haber gelecek diye biliyoruz. 2 yıl önce bu gece, son defa baktığım gözleri… Yeşili bozulmuş o mis gözleri… Beni görmeyen….

Ve bu sabah birden buradayım.

Bugün sadece seslenmek istedim. Dualar cennete gitsin, hepimizin sevdikleri nurlansın dilerim o tarafta. Ama hayattaysa Annen can, bugün onu üzme asla. Ve sadece bunu la da yetinme. Sarıl, sev, şımart, ne isterse al, istemeden al, sürpriz bir şey yap. Bugün çok şanslı biri olduğunu ve bir gün benim kadar şanssız olacağını bil… Anne, dünyadaki en kıymetli ilk şey. Evlat da dünyadaki en kıymetli 2. şey. Sevda da kıymetli, sağlık da yani yaşamak kıymetli can. Bugün, fark et… Beredesin? Ne kadar kıymetliler ve sen ne kadar kıymetlisin…? Hakkını ver tüm zenginliklerin.

Annemin Yeniköy’ünde şimdi dalgalıyım sahili deniz. İyotluyor anı. Annemin çocuk heyecanı gözlerimde… Tuz… Kalbim dopdolu hiç eksilmeyen sevgisiyle…

Çoook çok sevgilerimle…..

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s