Denize Doğru Geeeel!

Denize doğru gel gel..! Rüzgar esince yel yel..! Ah Mustafa Sandal bilenler??? Dinleyenler??? Bir şarkısı vardı. İşte “ Denize Doğru “. Şu an beni çağıran deniz de bu şarkıyı söyler gibi:) Ama burası Ege değil ki!!!! Ah güzel Ege, güzel Akdeniz.. Herkes nerde bilmiyorum şu an? Pandemi, zor de mi(!)

Marmara’mız da güzelmiş zamanında. Her şeyin içine kötü şeyler edince, elimize küresel ısınmış, denizleri kolibasililenmiş, suları zehirlenmiş, insanları robotlaşmış, virüsleri bile sentetikleşmiş bir dünya kaldı.. Halbuki her yer deniz…

Ne duruyorsun be! At kendini denize! Geride seni bekleyenin mi varmış aldırma! Görmüyor musun her yanda hürriyet. Yelken ol! Kürek ol! Dümen ol! Balık ol! Su ol! Git gidebildiğimiz yere!!! demiş Orhan Veli… Haluk Levent çok değerli sanatçımız. Akdeniz Akşamları adlı şarkısına da eklemişti bu muhteşem şiiri… Ne kadar güzel anlatılmış. Ne kadar ferahlatıyor bu sözler yüreği. Güç katıyor. Miskinliği dağıtıyor. Aşka geliyorum! Sana geliyorum deniz! Artık Marmara Marmara:) Ve hatta Karadeniz:)) Kilyos diye bir güzellik var neyse ki İstanbul’da.

Denize girmek çok önemli. Bir kere D vitamini süper içiliyor vücut tarafından denizde. Tuz buna destek oluyor. Haricen negatif enerjilerden arınmak adına denize girmek, tam bir topraklama. Hani biryerlerde dokunduğunda çatır çutur çarpıp çarpılıyorsan, koş denize! Bu eziyet niye:)

Denize girdiğinde süper de spor yapmış olursun. Eğlenirken yahuuuu. En güzel tarafı da bu. Stres içinde değil su içinde kalori yakarsın. Yanarsın, yakarsın, vallahi sonra da o gönülleri yakarsın aman ha dikkat:) Güzel&Yakışıklı olursun böyle böyle misler gibi. İnsan kendine bakmalı. Valla ya sen bakacaksın kendine, ya da kimse bakmayacak yüzüne! İyi karar ver:) At kendini denize!:)

Ne kadar büyürsen o kadar görünmez olursun(!)

Çok ters orantı değil mi? Kadın ya da erkek göbek farkıyla diğer bedenleri geçmeye başladı mı maalesef madalya falan almıyor. O kadar koca bacak, göbek ve diğerleri, sihirli bir şekilde görünmez oluveriyor:) Oysa şöyle plajda mini mini beden ölçüleri ile ya da kaslı kaslı her yerleriyle beyler bayanlar, bildiğin görünüyorlar:) Demek ki ne yapıyor muşuuuzzz?

At kendini denizeeeeeee!:)

Denizin en güzel taraflarından biri de içindeyken her zaman çok hafif olman:) Mesela normalde koşarsın 10 km. Bu seni yorar. Ama suda yüz istediğin kadar, sırt üstü yattın mi sanki tüysün! Ah nasıl da hafifsin, nasıl da suyun kaldırma gücüne hayransın tam da o an:) Ben hayranım valla! Denizin böyle de bir güzelliği var yani. Anlamadan yüzmeyeceksin. Denizi bile hissedeceksin. Dokunduğun her şeyi hissedeceksin. Hissedeceksin…

Evet! Denizden sonra görüşürüz o zaman:) Bu şarkım hepimize gelsin!

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s