Adamın Biri (!)

Dün aracımla yavaş süratle ilerliyorum. Bir mahalleden geçiyorum. Sütün peşine düşmüşüm:))) Doğal süt alır, yoğurt mayalarım:) Dileklerimi de söylerim mayalarken:) Eğlenirim hayatla:)) Süt mayalamak zordur amaaaaa dilekli süt mayalamak neşelidir:) Böyle birşey var mi? Bilmem??:) Ben uydurdum:)

Neyse konumuz kesinlikle o adam:) O adam evet. Adamın biri:) Böyle başlayan ne çok fıkra var di mi. Çoğu kişi maskeli, öylesine yaşıyor manzara içinde. Bir mahalle. Klasik mahalle esnafı. Etrafta biraz çocuk, koşuşturuyor öyle sesli falan:) Kediler yatıyor, aranıyor böcek ya da çöpten ziyafet. Bir gün akıyor işte.

Ben de bakıyorum saate. Geç kalınmamış. Sütler bagaja yerleşecek. Arabadan inmeyecek ben. Sütçü hepsini halledecek. Ben parayı cam kenarından uzatacak. Herkes yoluna gidecek:))) Paranoyak değil, aferim ben:) Ödül alacak ben:) Hayatta kalacak inşallah…!

Sütçüye yaklaşıyorum. Karşı şeritten bir adam geliyor:))) Evet, araçların geçtiği şerit bu:) Üzerinde mavi bir gömlek. Uzun kollu. Terlemiyor, kendisi terminatör(!) Uzun boy, muhtemelen kaslar yerinde. Yüzünde Amerikan filmlerinden bir esinti. Hani kahraman kişi işini halletmiştir, mekandan ayrılmaktadır. Arkasında bombalar patlar, kendisi pis sırıtışıyla sakince ekrana doğru yürümektedir. Başarmıştır. Aşırı ayyuktadır göğüs kısmı:) Öyle bir kabarmıştır hani:)

Ağzında bir sigara:) Ama eller iki yanda. Şu Texas,ta yürüyen adalet sağlayıcısın ağzındaki saman gibi duruyor sigara:) Clint Eastwood baksın da feyz alsın hatta(!) Ooofff nasıl bir sigara içiş oooo:) Camı açıp seslenesi gelir insanın:)))) “ O sigara düşecek hiiişşşşt amcaaaa:) “

Adam ilerliyordu:) Etrafına hiç bakmadan ve tamamen ağır çekim. Şeritte gittiğinden haberi yok muydu? Arkadan bir motorlu gelse mesela, vitesi takamayacaktı, mekanizmasında gaz fren falan yoktu(!) Etten kemikten malzemeyi takmıyor muydu yoksa? Bilinmiyordu:)))

Adam yavaşça yürüyordu:) Omuz kısmı, İstanbul boğazının madalyasız yüzücülerinden olduğuna kanıttı. Hani tarlaya koy bu amcayı, kuş cenahı yaklaşmaz:) Adam hakikaten o yolun yolcusu değildi aslında ama işte mahalle seviyesinde, kamerasız öylece yürüyordu:)

Kulağında asılı olan maske(!) Karizmasının hiç kullanılmamışından neşteriydi laaakin:) Karizma çizilmekten kendinden geçiyordu(!) Allahım ben hangi birine bakayım şaşırdım yolda. Arabaların geçtiği – üstelik sıkışık bir yol ve de işlek bir mahalle! Nasıl aheste bir yürüyüş!:) Sanki biri hafif dokunsa, nara atmaya başlayacak baba:) Kadir Savun, Kadir Abi, Tatar Ramazan, Hulk karışımı bişey düşün:).

O kadar kalabalık yerden ve de yolun ortasından gidiyorsun. Ağzında o sigaranın ne işi var?! Bre insan abi, sen o sigarayı içiyorsun, o masken sallan yuvarlan geliyor kulağında. Neden o maske var? O maske ağzına burnuna gerek. Neden sallandırırsın küpe gibi mavi şeyi:) Nedir senin durumun?(!)

Sigaranı git nerde içersen iç. Ama yolda yürürken sigaranı yakmışsın, elinle müdahale de etmeden içiyorsun:) Yani öyle bir ayrılığa ne gerek dudakta. Çek sigarayı ağzından, koy sigarayı ağzına. Aman gereksiz trafik(!) Zerre ziyanlık yok(!) Nefes yerine direkt şimendifer abi. Aman diyor, araya oksijen karışmasın(!) Nasıl nefret gelmişse artık yaşamaktan…?

Mavi gömleğine kombinli kulakta mavi maskesiyle, adam paşa, hiç bir şeyi tınlamıyordu dün. Araba mı gelir? Covit mi püskürür? Sigara mi öldürür? Hiiiiiç! Nasıl bir bünyeyse artık.

Dedim vay be… Ben arabadayım. Arabanın dışarıdan hava almasını engelleyen tuşu aktif etmişim. Camlar kapalının kapalısı. Arada kontrol ediyorum aman aralık kalmasın(!) Zaten çok da nadir çıkıyorum evden. Abi bir meydan okuyor aleme! Obaaaaaa!

Düşündüm? Sütçü bağaja koyuyor sütü. Ben cam arkasından el işaretleri ile “ Hayırlı işler “ falan diyorum. Artık inşallah anlıyordur(!) Kapılar kilitli…

Adam nasıl bir yürek yemişse..?! Yani dedim resmen intiharın böylesi.. Hani aynı adam alsa kendini çatından ya da köprüden atmaya kalksa, haberlere çıkar. Ama bu abimiz hakkaten elini kolunu sallaya sallaya – kulakta da maske aynı ahenkte sallanıyorken:) – intihar ederken, haberlere layık görülmüyor… Haberlerde görmedim ben yani:)

Gerçi haberler de artık nereyi, hangi birini çeksin ki intihar eyleminde bulunanların(!) Çık İstanbul boğazına, denize dalma! Azıcık da diğer tarafa çevir başını. Buyur! İntihar eden edene!!!

Covit görürsün resmen, insanları değil… Covit bile diyordur içinden” Ya ne kebap millet valla. Hiç zorlamıyorlar beni. Bulaşmaktan bulaşmalar beğeniyorum yeeeehuuuuu!!!!!(!)…..

Komedram….. Hem komik… Hem dramatik…

Sahilleri anlatmayayım. Çünkü görmedim… Çünkü gitmiyorum… Geçen gün bir deniz gördüm o da ters saat ve ıssız bir yer seçildi. Yoksa öyle covitliler derneğine üye olasım gelmiyor içimden(!)

Adamın biri… Dün… Mahallenin birinde… Ne zaman dağıtıcı olacak? Acaba dağıtıcı mı? Enfekte olmuş m, olacak mi? Kaç kişiye bulaştıracak acaba..?!

Nasıl bir Rus ruletidir bu? İnsanlarda acaba aşırı kumar eğilimi vardı da parasızlıktan mi bu eğilim günyüzü görmedi?! Covit denen şey peyda olunca millette “ Hadi tüm hayatımı ortaya koydum! Maskesiz sahillerde akıyorum uleeeen” heyecanı mi oluştu? Nedir bu haller hareketler..?

Adamın biri… Adamın dibi… O dip bu gidişle dualarla görünecek gibi tarafından Clint Eastwood amca… Helva kavuracaklar arkandan! İnşallah olmasın bunlar ama yaniiii! Sigara sağlığa zararlı dediler. Sana bişey olmadı diye herşeyi yalan mi sanıyorsun nedir?! O da zararlı! Hala yaşıyorsan da artık bilemedim? Ama

HAYATININ KIYMETİNİ BİLMELİSİN!

En azından kendin için değilse bile seni sevenler vardır! Onlar için… Ya da hiç tanımadığın yaşamak isteyen insanlar için!

Maskeni tak..!

Mesafeni koru..!

Yaşa..!

Yaşat..!

Çünkü ne olursa olsun, yaşamaya mecbursun! Bu şarkı, hepimizin olsun!!!! Olsun! Her şey hep güzel olsun!

Seni Seviyorum… Adamın biri, seni de… Ve belki başka gezegenlerdekiler varsa ki varlar… Onları da… Covit hariç:)

Reklam

Adamın Biri (!)’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s