İyi ki Doğdun!

Doğum günün kutlu olsun! Bugün ya da değil ama bir gün ve ben o günü şu an kutlamak istiyorum:) İzninle elbette. Bir reklam vardı eskiden. “ Hiç tanımadığınız biri, size çiçek verirse sakın şaşırmayın.” diyordu reklamda. Bir parfüm tanıtılıyordu:) Sen de şaşırma işte:) Allah söyletmiş olsun bu defalık da:)

Herkes doğum günü kutlansın İster. En alakalısından en alakasızına bu böyledir. Ama bazıları ne kutlar ne de kutlansın İster. Peki neden? İşte bu konu psikoloji bilimi ile ilgili. Bu sorunla mücadele edenlere tavsiyem, bir uzman desteğinin alınmasıdır.

Hayatı daha renkli yaşamak varken neden kısıtlar?!!!

Hayatı daha renkli yaşamak. Evet! Renkli yaşam denince akla hep neon ışıkları geliyor. İlla Vegas’ta rulet oynamana gerek yok renkli bir hayatın mensubu olman için. Gözde mekanlar, seni ağır müşteri diye karşılamak yakınlığında olmasalar da olur. Renk illa atla deve değil kıscası. Renk denen şey, anı yaşama kapasitende!

Mesela dolunay vardır. İzlersin. Yanında hayatının adımdaşı duruyordur. İşte ne kadar renkli olduğun burada ortaya çıkar. Kadınsın yanda erkeksin. Romantizmin, ana keyif katmanın asla cinsiyeti yoktur. Sen keyif verirsen keyif alırsın. Bu gayet nettir. Tartışma açmayalım lütfen:)

Dolunay tepede. Allah vermiş. Mis gibi bir gece. Herşey güzel. Sen de iki çift tatlı laf söyle işte! Kalk bir mum yak. Bir şişe maden suyu kap gel:) Bir şarkı mırıldan ya da hafif bir müzik aç. Bir de kaldır şunu dansa. İlla biri mi evlenecek dans edilebilmesi için(!) Onlar erdi muradına, biz çıkalım dansa piste(!) kerevetler taze tükeninceee:)!

Böyle bir dolunay gecesi, mutlu bir sabah demektir. Mutlu bir sabah da mutlu bir gece demektir. Domino dökeceksen, iyi yerden başlat! Ardı arkası kesilmesin güzelliklerin! Zor mu..!

Doğum günü. Yarın hayatının kadını ya da erkeği doğacak! Az şey mi..? O gözlerine baktığın, o güzel anlar paylaştığın kadın ya da adam, belki de evlatlarınız bile var… Mutlu etsen O’nu, fena mı olur? Allah mi çarpar(!) Ah nasıl güzelleşir dünya… İlla çok şey şart değil. Bir pasta, bir içecek, bir de gönlünden kopmuş tatlı bir armağan…

Düşünsene… Sen ne kadar büyük bir kahraman olacaksın ilişkinizde… Vefalı, tatlı, iyi huylu, sevgili, her güzel şey sen olacaksın. Hayat arkadaşının gönlünü yapacaksın. Bunlar küçük şeyler. Sen yaptıklarını unutacaksın. Ama bil ki O asla unutmayacak.. Yaptıklarını da yapmadıklarını da…

Eğer biriyle yürüyorsan yaşam yolunda, O’ nu önemsemelisin. Çünkü vereceğin önem seni de insan yapacak, karşındakini de. Değer verdiğinde karşındaki güzelleşecek, sen daha da çok güzelleşeceksin. Söz sahibinindir hani ya. Tavır da aynen öyledir. İnan sen ne kadar inceliklerden haberdarsan, o derecede güzel bir insansın. Zayıf değil tam da aksine tastamamsın!

Gözleri durur karşında.. Küskün, mutsuz, incinmiş… Gözgöze geldiğinizde, gelemez gözbebekleri hani gözbebeklerinin yanına… Batar her söz, her nefes… Ne desen yanlış, ne duysan berbat… Bu noktaya nasıl geldiniz…? Suçlusu bulunmaz. Kötüye varmış ilişkilerin faili meçhuldür her zaman…

Tut elini… Yüreğine dokun gözlerinden… Avuçlarında, hisset o üzülmüş kalbini… Hatalar herkes için. O ya da sen ama acıtan günler ikinizin şimdi… Sil hepsini yüreklerinizden. Sen adım at. Göreceksin, daha güzel olacak günler.

Bir doğum günü. Doğmuş güzel bir bebek. Ne mutlu bir an. Lütfen. Ne ihmal et, ne de ihmali kabul et. Hayat anlardan ibaret.

Doğum günlerini kutla. Tüm özel günleri kutla. Nasıl istersen öyle kutla. Dünyaları alma, O’na öyle güzel bak ki zaten dünyalar O’nun olsun… Paran varsa, dünyaları esirgeme de. Ama hani çekirdeğe yetiriyorsa paran, al şu çekirdeği! Önemli olan her zaman, elinden gelenin en iyisini yapabiliyor olman.. İnan bunu karşındaki anlar. Ha anlamıyorsa da o zaman hakikaten kapı hemen orda!

Bu sabah yıldönümlerinden bahsetmiştim. Akşamına da doğumgünleri üzerine yazmak geldi içimden. Dilerim harflerim güzel şeylere sebep oluyordur. Zaten covit var:) Herkes bir karmaşık hallerde. Canlar sıkışmış falan. İşte şimdi tam zamanı! Hayata güzellik kat! Herşey senin hareket etmene bağlı…

Küstürdüğün yüreğin cehenneminde biteceğine, güldürdüğün yüreğin güneşinde yaşam dol!

Doğum günü olan herkes için Candan Erçetin söyleşin o zaman… İyi ki….,

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s