Geç Şu Tarafa! Başla!:)

Kürekleri çekmeli. Sandalın yokken asıl. Suyun yokken… Bir mevsime bürünmeyi beceremeyen hissizliğindeyken hatta. “ Yaz mı kış mı olmuş, neyleyim…” modun açıktayken… Her ses sadece sesken ve şarkılar söylemezken hikayelerin. Böyleyken tam. Kürekleri çekmeli…

Kürek kadar dilin nerde? Mangal gibi yüreğin? Elindeki maşan hani??? Nerde süpürgen, uçuran seni göklere? Gülüp geçmelerin? Hayatta sınavları çalışarak geçersin. Dertleri tepeleri de gülerek:) “ Gül geç! “ denir ya hani. Öyle işte. Gül geç! Dalganı geç! Vazgeç!

“ Senden vazgeçince, kendime geldim. “ demiştim bir yazımda. O yazım burada değil:) Öyle ama. Hayatta vazgeçmelerimiz bizim için belki de kendimize gelmemiz demektir. Önemli olan geçilecek yeri iyi bilmek. Yoksa kendine geleceğine kendine geç bile kalabilirsin…

Bugün Pazartesi. Uydurulmuş zamanın haftalık bölmelerinin başlama taşı:) Pazartesi:) Herşeye başlama günü(!) Diyete, sağlıklı yaşama, spora, yeniden hayata dönmeye, daha iyi bir insan olmaya, kendine çeki düzen vermeye, sigarasız bir yaşama, daha bir sürü şeye bugün başlanır:) Sonra da başlanır hepsine(!) “ Başlarım böyle hayata!” denilir:) Takribi akşamına da tüm kararlar silinir:)

Silinmesin!

Yahu başlama işte topuna tüfeğine:) Sen güzel bir haftaya başla. “ Hayır ama çok geç…” Ne kadar geç? Neye geç? Hiç bir şey için geç değil! Yaşamak için her an tazedir. Her an yenidir. Her anı ilk yaşarız. Bizler her anımızın tecrübesiz genciyizdir. Çünkü her anımızı ilk kez o an yaşarız. Hiç böyle baktın mi?

İnsanlar büyüdükçe sürekli kendisini bir şey sanıyor. Olmuş sanıyor. Ama öyle değil. Her an yenisin. Her an başka bir sen görüyor dünyayı. Her an, yeni yaşadıkların ve yaşamadıkların, seni önceki anlara göre değiştirmiş oluyor. Enerjin değişiyor olana olmayana göre. Ve sen hep başka biri oluyorsun böylelikle. Bu yüzden de hep yenisin! Her şey için hem de!

Büyüdükçe vaz geçiyoruz ya. Bu en kötüsü. Bu Pazartesi vazgeçmek yerine, gerçekten başlamak elimizde. Biraz dirayet sadece! İlişkine bak. Neler yapabilirsin? Sizin için senin elinden neler gelebilir? Sen üzerine düşeni yap. Asla koparma. İnceldiği yerden koparsa da bağrınma! Hayat de ve geç!

Kilolu olmak sağlıklı olmamak demektir. Sen seç! Güzellik başka tarafı. Bu tepeye gel! Bir de buradan bak her şeye. Hep güzelsin. Hep yakışıklısın. Konu uzun yaşaman. Bu yüzden de o saçma alışkanlıklarından vazgeç!

Salı olmadan yazıma bir nokta koyayım:) Bugün biraz geç kaldım yazmaya:))) Olsun. Neler neler neler yaptım ama:) 50 kg domatesin hikayesi, yetişirse akşama..!

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s