Evrenden Sana Bir Masaj Var:)

Nasıl geçti günün? Şöyle bir masaj ne iyi giderdi di mi? Masaj ülkemizin pek de alıştığı bir şey değil gerçi. Masaja bakış açımız aşırı dar(!)

“ Mesleğiniz ne? Masörüm ben. Hımmmmm. Sen nerenin masörüsün canımmm? “

Masör ya da Masöz denince, bir tuhaflaşmalar surette. Ama hakkaten çok sığ bir bakış. Büyük yanlış!

Oysa bir çok medeni ülkede masaj, sağlık standartları arasında. Hatta tedaviler adına reçetelere de yazılıyor. Ülkemizde masaj sadece 5 yıldızlı ya da merdiven altı (!) otellerde akla gelen bir etkinlik…

Evet sadece etkinlik. Oysa masaj çok önemli. Masaj, tüm vücudun lenf ve damar sistemini kusursuz şekilde uyarır. İyi dolaşım, sağlıktır. Vücut gereksiz suyu atar ki bu suda bir sürü de toksik madde bulunmaktadır. Kan dolaşımı güzelleştiğinde, hücreler tam performansla yaşatlar mutlu mesut. Bunlar içte olan şeyler.

Dışarıdan güzellik, yakışıklık ile de kendini aşırı mi aşırı gösterir masaj. İpek gibi bir ten, sımsıkı bir vücut, sağlıklı görüntü verirsin işte. Masajın ruha etkisi ise tarifsizfir!

Yenilenirsin! Arınırsın! İyi hissettiğin kadar da iyi düşünmeye başlarsın. Olaylara bakışın değişir. Neden? Çünkü hakikaten “ Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. “

Masaj, evet çok gerekli. Ama DİKKAT! Çünkü yetkisiz ellerde yapılanına kaza denir!!! Ha sana araba çarpmış ha masaj yapmış “ ne iş olsa yaparımcının “ biri!

Valla diğer ülkeleri bilmem ama bizde. Moda ne ise o işe herkes girer(!)

“ Nuriiii masaj salonu açacaksın da paran yok! Olsun abi ben kredi çektim, onaylandı. Bak bankalar bile işin ufkunu nasıl da gördüler. Ya bir sen göremedin Selami Abi! “ Arkadaş, Selami abi gördüüüü! Ufukta koca bir şilep yaklaşıyor sana! Şilebin adı da krediiiiii! Ah be…

Masaj salonu açanlar, masaj eğitimi veren milyonuncu en ucuz yerden diploma alanlar. Ne ararsan var! Gel vatandaş gel! Batan ekonominin malları bunlar(!)

Ekonomisi bozulan cebin düzelmesi için böyle herşeye atlama yapıp, sınıf olarak sıçrama yapacağını sananlardan çooook masajcı var…. Sonra da bir sürü kaza….

İki kişi konuşur sonra. “ Masaj yaptırsana. İyi gelir yorgunluğa. “ Cevap korku doludur. “ Nuri abinin salonuna gitti bizim Ela. Hoooop ordan doğru acile. Omurgası kaymış kızın!!!!” Ah şekerim ah. Ela’nın beli kaydı, Nuri abiye de şilep çarptı sorma(!)

Yani masaj güzel ama her yerde olmaz. Masaj yapacak kişinin, orijinal masaj yapabilirlik belgesi olması gerekiyor. Mümkünse de referansını ara. Sonrasında periyodik olarak at kendini masaj yatağına, yoğrul bir güzel:) Tüm yorgunlukların çıksın.

Tavsiyem haftada 1 defa aromaterapi masajı. İnan negatif enerjiden eser kalmayacak. Bir bakacaksın tüm çakralar açışmış!!!! Para, aşk, sağlık, kariyer herşey sendeeee! Bu masaj denen şey var ya:) Merkür gerilemesini bile bozguna uğratıyor. O menem bişey:) Haydi pamuk parmaklar iş başına!!! 🙂

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s