An, En Doğru Zamandır!

Hayallerinle aran nasıl? Yapabilmek geliyorsa içinden, yaşamak geliyorsa, hayallerin vardır. Büyümüşsen haylice, azıcık küsmüş olabilirler hayallerin sana? Ya da sen hayallerine dargınsındır. Olmayan hayallerle dolu bir dünya belki de öfke doludur..? Ne kadar da haklı bir duygu, öfke… Bir o kadar da ZARARLI… Bebek bile daha kendini bilmeyen bebecik dahi, ağzından emziğini aldığında başlar ağlamaya. Çocuklar tahammülsüz İster istediğini. Aslında hiç değişmedik. Sadece utanıyoruz ağlamaya ve tepinmeye. İstediğimiz olmadığında, kabuklanıyoruz iyice… Kabuk sarıyoruz kalbimizi, taş olsun diye. Kırılmamak için ne varsa koruyan, sarınıyoruz işte o yağa, o maddeye, o yalnızlığa….

Bebekler ve çocuklar öfkelerini doğal davranışlarıyla atıyorlar. Sorun büyüklerde…

Bizler istediklerimiz olmadıkça, içimize atıyoruz. O sınavı, o parayı, o kalbi kazanamayınca, soluklaşıyor tenimiz. Gülmelerimiz üşüyor. Yaz mevsiminden kış mevsimine ayarlıyoruz ruhumuzu. Ruhumuzu bulutlarla kaplıyoruz… Güneş hayat verirken… Bizi bulamıyor….

Başkaları ne der?????

En zifiri sorudur… Önünü göremezsin kendi yarattığın seçimsiz dünyada. Kendi doğrularını bilirsin ama başkalarının bu doğruları kabullenmeyeceğini de bilirsin. Ve başkalarına göre yaşamayı seçersin. Sırf sen “tükaka” olma diye… Ama sonra sen değişirsin. Mutsuzlaşır ve keyif vermez hale gelirsin. O zaman bir de bakarsın ki etrafında koca bir yalnızlık kalmış kala kala:) Başkaları bir şey demez olmuş dünyanda. Zaman hayli geçmiş. Yapabileceklerinle birlikte üstelik..! Geçmiş olmuştur hayat… Geçmiş olsun diyenlerin dilekleri tutmuştur…

Senin için durum nedir 25 Aralık 2020 tarihinde?

Kaç yaşındasın? Kimsin? Kimin için varsın? Hayatında kimler var? Kimler yok? Biliyor musun, insan zamanın geçtiğine her yaşında inanıyor:) “Bu saatten sonra” diye ürkünç bir cümle başı vardır. Kaç yaşında olursan ol, üşendiğin her şey için cümlenin başına getirirsin bu 3 kelimeyi. Hani en güzel bahane bildiren ifadelerdendir “Bu saatten sonra”… İstediğin üniversiteyi kazanamadığın günü hatırla. Garanti olsun diye kazandığın okula gittin hani -muhtemelen- Sonra ne oldu? Sen isteğin okulu okumak İçin hiç bir girişimde bulunmadın. Neden? Okul bitti, iş başladı, evlendin, saat geçti(!) Aslında geçmedi… Sadece yıldın ve vazgeçtin…

İstediğin işi yapmadın…

Çünkü yeterince para kazandırmıyordu ya da riskliydi ya da şarkı söylemeni, havada uçmanı, ralli yapmanı istemeyenler vardı. Sen ne yaptın? HİÇBİRŞEY… Onlarla aynı fikirde gibi davranmayı seçtin. Sonra sevmediğin çok şeyle birlikte hayatına devam ettin. Çakralarını tıkadın:) Kilo aldın, tv kolik oldun:) Sen olmadın yani. Her ne olduysan oldun ama SEN SEN OLMADIN…

Boşanmadın…

“Bu saatten sonra” ile başlayan cümlelerinle sardın dünyanı. Sardın ama yaralarına iyi gelmedi bu sargı… Seni iyice içine kapadı. Dünya döndü ama sen dönmedin dünyayla birlikte. Sen kaldın. O hayal ettiğin evde kaldın, evlenmiş olsan da. Mezun olsan da o hayal ettiğin sınıfta kaldın. Yarım kaldın, boşanmadığın için. Tatsız tuzsuz bir şey oldun işte. Yavan kaldın, içinde onca lezzetlerini sakladın diye… “Bu saatten sonra“ diye diye hep geç kaldın sen kendine…

Ne olacak peki?

Oturup kalkıp pişman olmak da tüy dikmek olur hepsinin üstüne! Sakın! Hayatta istediklerimiz ve istemediklerimiz karıştı, öfkelendik, içimize attık, keyifsiz bir dünya inşa ettik! Buraya kadar olanların hepsini biz yaptık:) İnan şu ana kadar yaptıklarını yapabildiğine göre, sen her şeyi yapabilirsin:) Bir şeyi yapabiliyorsun, diğer şeyi de yapabilmen mümkün. Bu o kadar önemli bir detay ki! Sadece bunu bilmek bile güç verir! SEN HER ŞEYİ YAPABİLİRSİN!

BU HAYAT SANA AİT!

“Başkaları ne der?” ile “Bu saatten sonra” arasında bir hayat yaşamak ZORUNDA DEĞİLSİN! Derin nefesler çek içine. Bugün başla YENİ BİR HAYATI İNŞA ETMEYE.

KENDİNİ HATIRLA.

Kimsin? Kimdin? Hatırla içindeki hayallerini. Bugün her şey senin istediğin gibi olsaydı, nasıl bir hayatın olurdu? Lütfen kendine ait bir zaman yarat ve bugün bunu düşün. Öfkelen, ağla, konuş kendinle. Kızdıklarını hayal et. Onlarla da konuş. Ayıp olmayacak. Vicdansız olmayacaksın. Haksız değilsin. Sana zarar vermeyecek konuştuğun hayaller. Dök içini.. At içinden tüm sana zarar veren pis şeyleri. Dök! Erkek olman ağlamana engel değil. Kadın olman duygularının olmasına engel değil. Başaramamış olabilirsin. Hataların sana ait. İnsansın ve hata yapabilirsin. Telafi etmek zorunda bile değilsin. Zaten hata denen şey telafi edilmez:) Sadece silersin, başka bir doğruyu hedeflersin. Boşverirsin. Hataymış, telafisiymiş! Bunalma! Kendine hak ver. Ve istediğin hayata karar ver. Hareket et. Hepsi bu.

İstediğin hayatı elde etmene engel olabilecek her ne varsa onları bul!

Kararlarımızda özgür olmamızı engelleyen en önemli sebeplerden biri de paradır. İşini, evliliğini, insanlarla ilişkilerini eğer yeterinde paran yoksa riske atmayı istemezsin. Yani nabza göre şerbet vermek zorunda kaldığın bir dünyada yaşıyorsan, zor tabi burnunun dikine gitmen.. Haklısın. O zaman para kazan! Daha çok para kazanmak İçin neler yapabileceğini gözden geçir. Hiç eğitimin yok mu? Hiç çalışmadın mi? Vasıfsız bir işçi misin? Kendini eğit. “Ücretsiz PDF kitap” olarak arat Google’da. Bak ne kitaplar çıkacak karşına. Burada kişisel gelişim kitapları var. Onları oku lütfen. İlk başta sıkılabilirsin. Ama İnan zaman içinde sana büyük katlı sağlayacaklar, göreceksin!

Yeteneklerini gözden geçir.

Yeteneklerin sana sunulmuş armağanlarındır. Seni diğerlerinden daha şanslı yaparlar. Bunları keşfetmeli ve işlemelisin. Müzik, resim, el sanatları, spor, mutfak bilemiyorum, sen biliyorsun? Sen bil! Zaten kimseler senin yerine çok bilmesin!

Eğilimlerini sorgulamalısın.

Ve bunun üzerine gitmelisin. Sonrasında bunları paraya çevirecek sosyal platformlarda var olmalısın. Dans ederek ya da kek şişirerek para kazanman mümkün. Eğer yeterince istersen, kendine inanırsan, hem zevk aldığın bir şeyi yaparak hayat bulursun hem de başarılı olursun. Başarılı olmak beraberinde kazanç da getirecektir. Yani eğer fal bakıyorsan komşuna, aç bir hesap kendine, herkese fal bak. Marangozluktan hoşlanıyorsan, bir kaç malzeme al ve video çek yaptığın işlerle ilgili. Yap ve sat. Gece ya da gündüz? Kendine zaman yarat!

SAAT KAÇ OLURSA OLSUN!

KİM NE DERSE DESİN!

Geç artık başkalarını! Geç! Ve KENDİNE GEL!

Haftanın son günü ve herkes eve kapanacak 2 gün. Kendinle kalmak İçin iyi bir zaman:) Lütfen harflerimi hisset içinde. Lütfen bana da kendine de inan. Belki de harflerim senin mucizen? Ruhunu özgür bırak. Hayatında gereksiz olan her ne varsa ya at onları ya da atabileceğin güne dek yok say. Ama ASLA YERİNDE SAYMA…

Hayallerini, yenilenmelerini, mucizelerini benimle paylaşırsan çok sevinirim. Bana yaz olur mu?

yasamarzusu2020@gmail.com

Sevgilerimle…

Reklam

An, En Doğru Zamandır!’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s