Hoş Geldin 2022

Yepyeni bir yıla merhaba. Hoş gel 2022. Herkesin istediği her ne varsa, sende bulsun lütfen. Hepimize gülümse ve hepimizi gülümset.

Sana daha az harfler sunabiliyorum bir süredir. Ben de seni özledim. Harflerim dökülsün istiyorum eskisi kadar hatta daha da fazla. Nasılsın görüşmeyeli? Bende haberler çok. Görüşemediğimiz zamanlarda üretimler içerisindeydim. Farklı mecralarda başlangıçlar yaptı Arzu. Bunlardan biri de Club House uygulaması. 19 Mayıs 2021 tarihinden beri, bir kulübüm var bu uygulama içinde. “Life Clup” benim kulübümün adı. Life Clup’ ta Cuma geceleri “Mum Kokulu Şiirler, Şarkılar” yayını yapıyorum saat 21:30 da. Kendi yazdığım şiirler ve şiirlerle aşk derecesinde uyumlu enfes şarkılar akıyor gecede. Eski radyocu kimliğimi yaşıyorum bu sayede. Yürek yüreğe anlar paylaşıyoruz tüm canlarla. Vaktin olursa seni de beklerim mutlaka.

Bir sürü şey var daha ama onlar oldukça paylaşacağım seninle.

Yeni bir yıl daha başladı, Anneciğimin tabiri ile “Sağ olana…”. Hayatta kalan biz şanslılar, dilerim takvimlerimize eklenen zamanların hepsinin kıymetini bilebiliriz, tüm kıymet bilemediğimiz tarihlerden özür dilercesine. Yaşam yolu öylece uzanırken manzaralarda, zaman geçtikçe yani, insan hayıflanıyor yapmadıklarına da yapamadıklarına da. Yaptıklarına ayrı telden sövmeler meselesini de atlamayalım tabi… Yanlış gidilmiş yollar… Ah o yollar! İnsan unutuyor… Her şeyi belki de yönetemiyor???

Olanda ve olmayanda vardır bir güzellik!

Bu sene slogan bu olsun mu? Olmuşla ölmüş çaresizler. Olabileceklere kilitlenmek, geçmişi gerçekten geriye atmak, çok harika olmaz mı? Klişe harfler bağlamayacağım sırf ortaya bir metin çıksın diye. Ama gerçekten tek sorunumuz, çok takılmak gereksiz olan çok şeye. Bırakalım artık şu yakamızı… Bu eziyete gerek yok. Kabul edelim işte çuvalladık da başardık da. Adı hayat oldu eksi, artı hepsiyle bir bütün. Bundan sonrası var ve odaklanmamız gereken taraf da bu taraf. Ve doğru soruyu soralım o zaman.

2022 nelerle gelmiş olsun?

Sağlık, sevgi, başarı, para, neşe bir sürü güzel şeyle dolsun taşsın elbette. Amaaaaa öyle genelleme yapa yapa isteyince de evrenin kafa çok karışıyor. Net isteklerimiz daha bir hedef kabul ediliyor beyin ve evren tarafından. Örneğin para istiyorsun. Peki neden? Güçlü olmak için. Peki güç senin için ne? İstediğini ve istemediğini yapabilmek demek. Peki ne istiyorsun? Maldivler’de tatil. İşte buuu! Sen bunu hedefleyeceksin. Bir var ” Ben para istiyorum” demek. Bir de ” Maldivlerde 1 ay kalmak istiyorum” demek. Netlik çoook çokk önemli. Burada örnek olsun diye bunları yazdım. Kendini lütfen bugün sorgula. Sen ne istiyorsun? Cevapların ” Dünya barışı ” falan olmasın. Eğer dünya barışı istiyorsan, bunu kendi çapında nasıl yapabileceğini sorgulamalısın. Yani ölçeği küçültmelisin ve detaylı bir şekilde de incelenebilir hale getirmelisin. Ne yapacağını bilmelisin kısacası. Çünkü ancak ne yapacağını bilirsen, nasıl yapılacağını da bilebilirsin!

Bugün sadece bir seslenmek, yeni yıla ve haftaya harflerimle bir ” Merhaba ” demek istedim. Yani bugünlük bu kadar. Dilerim yarın görüşürüz. Görüşene dek ne yapman gerektiğini biliyorsun.

Gülümse:)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s